banner556

banner499

banner500

banner501

banner503

banner504

banner511

banner534

banner531

banner544

banner548
20 Mayıs 2019 Pazartesi

Katiller Ordusunu Bozguna Uğrattık

Erdoğan, "Ama biz birbirimize daha çok kenetlendik. Emniyet ve yargı içindeki ihanet çeteleri vasıtasıyla hukuk kılıfı altında darbeye kalkıştılar. Kurdukları tezgahı başlarına geçirdik. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerini üzerimize saldılar. Suriye ve Irak'ta yaptığımız hamlelerle katiller ordusunu bozguna uğrattık. FETÖ eliyle ülkemizi topyekun işgale yeltendiler. Namlulara göğsümüzü siper ederek bu girişimi de püskürttük. 15 Temmuz gecesi milletimizle, sizlerle beraber Feto'cü hainlere ve bu hainleri üzerimize salan ağababalarına unutamayacakları bir ders verdik."

banner98
13 Ekim 2018 Cumartesi 09:07
Bu haber 263 kez okundu
Katiller Ordusunu Bozguna Uğrattık

Erdoğan,  "Ama biz birbirimize daha çok kenetlendik. Emniyet ve yargı içindeki ihanet çeteleri vasıtasıyla hukuk kılıfı altında darbeye kalkıştılar. Kurdukları tezgahı başlarına geçirdik. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerini üzerimize saldılar. Suriye ve Irak'ta yaptığımız hamlelerle katiller ordusunu bozguna uğrattık. FETÖ eliyle ülkemizi topyekun işgale yeltendiler. Namlulara göğsümüzü siper ederek bu girişimi de püskürttük. 15 Temmuz gecesi milletimizle, sizlerle beraber Feto'cü hainlere ve bu hainleri üzerimize salan ağababalarına unutamayacakları bir ders verdik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hükümet Meydanı'nda düzenlenen Toplu Açılış Törenine katılarak, vatandaşlara hitap etti.

5 aylık bir aranın ardından Ispartalılarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, tüm ilçelerdeki vatandaşları da selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bekası ve vatanın selameti için canlarını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet diledi, yaralanarak gazi olanlara da selamlarını iletti.

Isparta'ya olan şükran borcunu ödemek istediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 ay önce 27 Mayıs'ta Isparta'ya gelerek vatandaşlardan 24 Haziran'da "sandıkları patlatmasını" istediklerini anımsattı.

Ispartalıların kendilerine verdiği sözü tuttuğunu ve 3-1 yaptıklarını anlatan Erdoğan, "Demek ki biraz daha çalışsaydık 4-0 olacaktı. Isparta 24 Haziran'da bir kez daha çok güçlü bir şekilde ülkesine, partisine, milletin adamına sahip çıktı. Isparta sadece demokrasinin değil, aynı zamanda vefanın da şehri olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Şahsımı yüzde 58,75 ile cumhurbaşkanlığı makamına layık gören tüm Ispartalı vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Aynı şekilde AK Parti'yi yüzde 47,7 oy oranıyla birinci parti yapan, Cumhur İttifakı'nı da yüzde 61 ile zirveye taşıyan tüm kardeşlerime el kalbi şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde sandığa giderek hür iradeleriyle tercihte bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, "Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin diyorum." ifadesini kullandı. 

Isparta'ya 4 bini aşkın uzman erbaşın bröve törenine geldiklerini anımsatan Erdoğan, "Buradan bir yolculuğa çıkacaklar. Bunlar komando ve hepsi kahramanlar. Bunlar ülkemizin dört bir yanını, vatan topraklarını inşallah koruyacaklar." dedi.

Önlerinde yeni bir seçim olduğunu, Mart 2019'da sandığa gideceklerini ve 5 yıl süresince şehirlere hizmet edecek yerel idarecileri belirleyeceklerini bildiren Erdoğan, vatandaşlara "Buna hazır mıyız?" diye sordu.

Vatandaşlardan olumlu yanıt alan Erdoğan, "Çok çalışacağız. İlçeleriyle beraber Isparta merkez, tamam? Ama çok gayret. İşi hafife almayacağız, sağlam tutacağız. İnşallah size hizmetkar olacak belediye başkanlarıyla, encümen, meclis her şeyiyle Isparta'yı çok daha farklı bir yere taşıyacak bir kadroyu istiyoruz ki Mart 2019 kuralım. Bunu sizlerle beraber yapacağız. Siz isterseniz olur, karar mercii sizsiniz. Buna hazır mıyız? Hemen buna başlıyoruz, geciktirmek yok." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'da ülkesine, devletine ve istikbaline sahip çıkan Isparta'nın mahalli idareler seçimlerinde de tavrını yine hizmetten, projeden, eser siyasetinden yana koyacağına inandığını vurgulayarak, "Isparta'nın bizi mahcup etmeyeceğini de çok iyi biliyorum." ifadesini kullandı.

Komando uzman erbaşların törenine katılarak onların sevincine ortak olduklarını belirten Erdoğan, uzman erbaşları, ailelerini ve komutanlarını tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün mezun olan aslanların öz güvenini, disiplinini, cesaretini görünce Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanı olarak gerçekten büyük bir gurur duydum. Bu evlatlarımız terörle mücadele operasyonlarında son derece kritik görevler üstlenen birimlerimize gidiyorlar. Isparta'da yetişen bu uzman erbaşlarımızın da katılımlarıyla yurt içinde ve yurt dışında birbirinden başarılı operasyonlara imza atan bu birliklerimizin daha da güçleneceğine inanıyorum. Attığımız kararlı adımlar sayesinde Cerablus'tan El Bab'a, Afrin'den Irak'ın kuzeyine, Cudi'den Gabar'a, Tendürek'e kadar çok zor coğrafyalarda güvenlik kuvvetlerimiz terör örgütlerine kan kusturuyor, kan. Ne demiştik, 'inlerine gireceğiz, inlerine'. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar bu millete ihanet edeni oralarda da bırakmayacağız. Bilhassa bölücü terör örgütü tarihinin en büyük hezimetini yaşıyor. Telsiz konuşmalarından ne tür yılgınlık, ne tür bir yenilmişlik duygusu içinde olduklarını gayet iyi dinliyoruz, biliyoruz. Saha hakimiyeti de psikolojik üstünlük de şu an hiç olmadığı kadar güvenlik birimlerimizin eline geçti."

"Şehitlerimiz olmuyor mu? Oluyor. Tabii içimiz de kan ağlıyor." ifadesini kullanan Erdoğan, "Eyvallah, ama biz şunu da biliyoruz, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz' onun için biz Rabbimizin bu müjdesini de bildiğimiz için diyoruz ki onlar Sevgililer Sevgilisi Peygamberimize komşu olarak gidiyor, onların makamları çok yüce. Rabbim bize de o makamları layık kılsın inşallah. O öyle sıradan bir makam değil, rastgele bir makam değil." dedi.

İstiklal Marşı'nın "Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, canı cananı bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda" dizelerini aktaran Erdoğan, "Evet, işte biz bu adaylarımızı oralara bugün uğurladık ve bu adaylarımızda evel Allah bu vatana ihanet edenlere oraları ne yapıyor? Mezar. Ne yaptılar? Kanallar açtılar, öyle mi? O kanallara bunları gömdük mü? Gömdük. Şimdi de Münbiç'te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir biliyor musunuz? Evet 'biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın'. Oraya da gidilecek. Niye, çünkü bize söz verdiler, 90 günde burayı terk edeceğiz dediler, terk etmediler, gereği yapılacak." diye konuştu.   

Erdoğan, bölücü terör örgütünün vatandaşlar üzerindeki baskı ve zulmünün neredeyse kalmadığını ancak şimdiden bazı muhtarların aranarak tehdit edildiğini belirterek, "Isparta'dan bütün muhtarlara sesleniyorum. Yine geçmişteki gibi bu adamlardan korkarak, bu korsanlardan, bu alçaklardan, bu katillerden korkarak eğer bu vatan topraklarını satacak olursanız, bu millet size muhtarlık ücreti, maaş ödüyor, bu millet size hakkını helal etmez. Biz de bunun hesabını size sorarız." diye konuştu.

Vatandaşlar yerine Kandil'deki terör baronlarına hizmet eden belediyelerden akan muslukların, kayyumlar sayesinde tamamen kesildiğini dile getiren Erdoğan, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kardeşlerimiz uzun yıllar sonra belediyelerde hizmetle yatırımla tanıştı. Daha 2-3 yıl öncesine kadar bölücü örgütün, şehir eşkıyalarının hendek ve çukur zulmüne maruz kalan ilçelerimizde, hamdolsun bugün huzur, emniyet, refah, kalkınma var. Bütün bölge şu anda bambaşka, parklarıyla bahçeleriyle piknik alanlarıyla vesaire. Hem turizmde hem altyapı yatırımlarında bu şehirlerimizde çok ciddi bir hareketlenme var. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu hamlelerimizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 

Bölücü terör örgütünün millete bir daha musallat olmaması için her türlü tedbiri aldıklarını, almaya da devam edeceklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Şu gerçeğin herkes tarafından bilinmesini istiyorum, Türkiye'nin geleceğinde terör örgütlerine ve bu örgütlere kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer yoktur. Bölücü örgütün belediye başkanı tayin etmesine de belediye imkanlarının şehir eşkıyalarına peşkeş çekilmesine de asla tahammülümüz olamaz. Ülkemizin 81 vilayetinde hizmet, kalkınma, yol, köprü, okul yapılması için devlete ödenen vergilerin çukurlara gömülmesine, dağlara saçılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bugün bröve takan aslanların her birinin gözüne yansıyan kararlılık, teröre karşı ülkemizin ve milletimizin güvencesidir. Rabb'im askerlerimizi korusun onları daima muzaffer kılsın."

"KATİLLER ORDUSUNU BOZGUNA UĞRATTIK"

Erdoğan, ülke olarak bugünlere kolay gelinmediğine işaret ederek, terörle mücadeleden savunma sanayisine, demokrasiden yatırımlara kadar her alandaki başarıları dişleriyle, tırnaklarıyla kazıyarak elde ettiklerini belirtti.

Son 16 yılda içeriden ve dışarıdan sayısız operasyona maruz kalındığını anlatan Erdoğan, hem bu saldırıları savuşturduklarını hem de reform ve yatırım hamlelerini herhangi bir kesintiye uğratmadan devam ettirdiklerini söyledi.

Erdoğan, bir dönem karanlık suikastlerle milletin tekrar kardeş kavgasına sürüklenmeye çalışıldığını ifade ederek, "Ama biz birbirimize daha çok kenetlendik. Emniyet ve yargı içindeki ihanet çeteleri vasıtasıyla hukuk kılıfı altında darbeye kalkıştılar. Kurdukları tezgahı başlarına geçirdik. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerini üzerimize saldılar. Suriye ve Irak'ta yaptığımız hamlelerle katiller ordusunu bozguna uğrattık. FETÖ eliyle ülkemizi topyekun işgale yeltendiler. Namlulara göğsümüzü siper ederek bu girişimi de püskürttük. 15 Temmuz gecesi milletimizle, sizlerle beraber Feto'cü hainlere ve bu hainleri üzerimize salan ağababalarına unutamayacakları bir ders verdik." diye konuştu.

Güvenlik güçlerince bu örgüte ait Isparta'da 100 kilo altın, 5 milyon dolar da para bulunduğunu ifade eden Erdoğan, Türk milleti olarak dünya demokrasi tarihine altın harflerle kazınan bir büyük destana hep beraber imza attıklarını söyledi.

"2023 HEDEFLERİMİZE KADAR DURUP DİNLENMEYECEĞİZ"

Erdoğan, ülkenin bu kez ekonomi üzerinden sınanmaya çalışıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Ancak bu sefer de amaçlarına ulaşamadılar. Piyasamız ilk dalgayı atlattıktan sonra yeniden toparlanmaya başladı. Biz de aldığımız tedbirlerle bu süreci hızlandırdık. Şimdi bir taraftan kamu bütçesine ilave yük oluşturan alanlardaki açıkları kapatıyor, diğer taraftan da reel sektörümüzün çarklarının dönmesini hızlandıracak uygulamaları devreye alıyoruz. Önümüzdeki dönemde kalkınmadan, istihdamdan, sosyal yardımlardan taviz vermediğimiz gibi tasarruf politikalarımızdan ve bütçe disiplinimizden de kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Şimdiye kadar olduğu gibi yine emeklimizin, işçimizin, memurumuzun, esnafımızın, engellimizin, yaşlımızın, dul, yetim ve şehit yakınımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Daha dengeli ve istikrarlı bir şekilde ekonomik büyümemizi sürdüreceğiz. 2023 hedeflerimize kadar durup dinlenmeyeceğiz."

"YA BU NE VİCDANSIZLIKTIR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ameliyatların durdurulduğuna ilişkin iddialarına değinen Erdoğan, "Geçenlerde çıkmış eline almış bir kağıt, paçavra, Mecliste konuşuyor. Gazi'deki bir hastanede oraya bir talimat gitmiş; 'Artık ameliyatlar yapılmayacak.' Bunu gördünüz mü, duydunuz mu?" dedi.

Alandakilerin "Boşver onu" sözleri üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ben zaten onun ne mal olduğunu biliyorum. O'nu ben nereden tanırım, O'nu ben SSK'nin başında olduğu zamandan tanırım. SSK'yi nasıl çökerttiğini gayet iyi bilirim. Şu anda yaş olarak benim jenerasyonumda olanlar da onu çok iyi bilir. Hastane kuyruklarında benim vatandaşımın nasıl beklediğini çok iyi biliriz. Bunlar ölüleri bile rehin aldılar, hastanelerin morglarına koydular, bunlar böyle adamlar. Bay Kemal, hastanelerde tedavi, ameliyat durdu mu durmadı mı, gel de Isparta'da şehir hastanesine bak. Yalan olur da böylesi de olur mu? Ya bu ne vicdansızlıktır. Atıyorsun da dikkatli at, en güçlü olduğumuz alandan bizi vuracağını zannediyorsun, vah zavallı vah. Sen bittin, bittin. Tükendin sen, yapacağın bir şey yok. İnşallah benim aziz milletim, Mart 2019 seçimlerinde sana öyle bir ders verecek ki bir daha belini doğrultamayacaksın. Şimdi onun hazırlığını hep beraber yapacağız."

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da dile getirdiği hastanelerde ameliyatların durdurulduğu iddiasına ilişkin, "Bugün Isparta'da konuşuyoruz Türkiye dinliyor. Şu yalana bakameliyatlar yasaklanmış. Böyle vicdansızlık olur mu? Biz hastanelerde ilacından tut ameliyatına varıncaya kadar her şeylerde seferberlik ilan etmişiz ve en ufak bir taviz oralarda yok. Sen diyorsun ki 'ameliyatlar durduruldu.' Yalana bak ya. Senin SSK Genel Müdürü olduğun zaman da bir röntgen çektirmek için 8 ay sonraya gün veriyorlardı." diye konuştu.

Şimdi ise hastanelerin MR'dan tomografi ve ultrasonografiye kadar donatıldığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne konuşuyorsun? Elbette her dönemin vatanperverleri olduğu gibi bu tür fırsatçıları da var. Şimdi mart yerel seçimlerine iyi hazırlanacağız ve sadece Isparta'da değil, tüm Türkiye'de bu CHP'ye hele hele bay Kemal'a haddini farklı bildirmemiz lazım. Bunu yapacağınıza inanıyorum. Onun için telefon diplomasisini çok iyi çalıştıralım. Şimdi bu süreç içerisinde aynı Bay Kemal gibi en ufak bir dalgalanmayı ranta çevirmek için pusuda bekleyen simsarlara rastlanabiliyor. Üç kuruş daha fazla kazanmak için ahlakını, erdemini, karakterini tezgaha koyan şahsiyet fukaraları olabiliyor. Kimisi bunu döviz kurunu bahane ederek, etiketler üzerinden yapıyor, kimisi de millete Meclis kürsülerinden karamsarlık pompalayarak yapıyor."

"SABAH AKŞAM AHKAM KESİYORLAR"

Bir tarafta istiklal ve istikbali için gerektiğinde canını hiçe sayan vatanperver bir milletin, diğer tarafta ise ülkenin her meselesini istismar etmeyi alışkanlık haline getirmiş bir ana muhalefetin olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Herkesin gözü önünde yaşanan bir hadiseyi siyasi rant devşirmek için eğip büken, Ispartalı kardeşlerimizin deyimiyle memleketin üzerine 'acı sakız gibi yapışan' bir ana muhalefete sahibiz. Bu ülkeyi senelerce IMF kapılarında süründürenler, sanki kendileri değilmiş gibi sabah akşam ahkam kesiyorlar. Türkiye'nin milli ekonomi hamlesini daha emekleme safhasında boğanlar, sanki başkalarıymış gibi bizim projelerimize dil uzatıyorlar. Geçmişlerindeki ekonomik mandacılık lekesini temizlemek yerine bir de utanmadan bize ekonomik bağımsızlık dersi vermeye yelteniyorlar. Uyguladıkları politikalarla bu ülkeyi senelerce batılı devletlerin sanayi ve teknoloji çöplüğüne çevirenler, bunlardan başkası değildir."

Erdoğan, Türkiye'nin kendi imkanlarıyla kalkınma çabalarına ket vuranların da bunlar olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Bunların tarihi siyasette baskı ve zulüm, ekonomide ise yokluk, yoksulluk, kıtlık tarihidir. Rahmetli babam bana nüfus kağıdını gösterirdi. Nüfus kağıdının içinde damgalar vardı. Neydi o damgalar? Gazyağı damgası, un damgası, şeker damgası. Hepsi orada var. Nüfus kağıdıyla gidiyor un alıyor, yağ alıyor, gazyağı alıyor. Ayrıca da karneler vardı. Bunları İnönü zamanında bu ülke yaşadı. Kim o? CHP'nin işte geçmişteki piri. Bunları yaşayanlar burada var. Bunların tarihinde ekmeğin karneyle dağıtılması, İstanbul'un göbeğinde Ümraniye'de çöp dağlarının patlaması var. Ümraniye'de çöp dağları patladı. 39 kişi öldü Bay Kemal. CHP'li belediyeydi o. bunların tarihi kimi zaman Mussolini'nin faşist rejimine selam göndermelerle kimi zaman Nazi Almanyası'na övgülerle kimi zaman da Amerikan bayrağıyla poz vermelerle doludur. Bunları iyi tanırız, iyi biliriz. Daha da ilginci bu utanç sahnelerinden değil de utanç sahneleriyle dolu tarihlerinin yüzlerine vurulmasından rahatsız oluyorlar."

"UTANMALARINI BEKLEMEK BEYHUDEDİR"

Ana muhalefet partisinin henüz "tek parti dönemindeki jakoben geçmişi" ile yüzleşemediğini belirten Erdoğan, merhum Adnan Menderes ve iki bakanını idama götüren 1960 darbesindeki rolleri konusunda da hiçbir öz eleştiri yapamadıklarını vurguladı.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bunları yapmayanların milli kalkınma hamlemizi kesintiye uğratan sabotajlarından, ülkemizi IMF kapılarına muhtaç eden ekonomik mandacılıklarından utanmalarını beklemek beyhudedir. Kimi zaman hamasetle kimi zaman ucuz anti emperyalist söylemlerle eline güç geçince de baskı, tehdit ve şantajlar bu kirli geçmişlerini unutturabileceklerini düşünüyorlar. Ama biz kimisi ihanet kimisi gaflet kimisi de tam bir basiretsizlik örneği olan bu utanç verici geçmişi asla unutturmayacağız. Ana muhalefet partisi kendi tarihiyle yüzleşene kadar ipliklerini pazara çıkarmaya devam edeceğiz. Milletimize yaşattıkları acıların, zulümlerin, sıkıntıların hesabını sormadan bunların yakasını bırakmayacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bu dönemden hem siyasi hem ekonomik olarak çok daha güçlenerek çıkacağını belirterek, "Bunun müjdesini veriyorum size." dedi.

Konuşması sırasında "2002'nin Kasım'ında Türkiye'nin ekonomisi neydi?" diye soran Erdoğan, "Çökmüştü." yanıtını verdi.

36 milyar dolar olan ihracatın şimdi 165 milyar dolara çıktığına işaret eden Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Buraya biz getirdik. Nereden nereye? Kişi başına milli gelir 3 bin 500 dolardı. Şimdi hamdolsun 10 binin üzerinde. Ülkemiz, tüm engelleme çabalarına rağmen 2023 hedefleri ve 2053 ile 2071 vizyonu doğrultusunda yol almaya devam ediyor. Bu başarıya son 16 yıldır olduğu gibi yine birlikte ulaşacağız. Bu sıkıntıların üstesinden beraberce geleceğiz.

Biz birilerinin ne dediğine değil, milletimizin ne söylediğine bakıyoruz. Biz şu veya bu güce değil, vatandaşlarımızın hissiyatına kulak veriyoruz. Şayet biz ana muhalefet gibi felaket tellallarına prim verseydik Isparta'ya 12 katrilyon liralık yatırım yapabilir miydik? Şayet bunlara itibar etseydik bırakın şehrimize bin 155 adet yeni derslik  kazandırmayı, mevcutları bile ayakta tutabilir miydik? Bunlara kulak verseydik aralarında 780 yataklı şehir hastanemizin de olduğu 7'si hastane, 21 sağlık tesisini sizlerin hizmetine sunabilir miydik? Bunlara baksaydık TOKİ vasıtasıyla Isparta'da 4 bin 369 konut projesini hayata geçirebilir miydik? Mevcut üniversitemizin yanına Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gibi bir devlet üniversitesi daha kurabilir miydik? Bunları biz yaptık."

"ANA MUHALEFETE RAĞMEN BAŞARDIK"

"Türkiye'yi dört direk üzerine ayağa kaldıracağız." dediklerini anımsatan Erdoğan, bunların eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşım alanında da yapılan yatırımlara değinerek, "Bu çevrelerin propagandalarını dikkate alsaydık Ispartalı işveren ve sigortalılarımıza 394 milyon liralık teşvik ödeyemez, çiftçilerimize Isparta'da toplam 646 milyon liralık tarımsal destek veremezdik. Bunları bugünün rakamıyla söylüyorum, eski rakam olsa 646 trilyon, bunlar ortada. Bunlara kalsak şehrimize 15 baraj ile 6 gölet kazandıramaz, 392 bin dekar araziyi sulamaya açamazdık. 16 yıl önce iki tane olan atık su arıtma tesisini 8'e çıkaramazdık.

Aynı şekilde bunların dümen suyuna girsek 92 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 208 kilometreye çıkaramazdık. Son 16 yılda ne yaptıysak, neyi başardıysak ana muhalefete ve onunla aynı zihniyetteki çevrelere rağmen başardık. Bugün de aynısını yapıyoruz, kalkınma hamlelerimizi aralıksız devam ettiriyoruz." diye konuştu.

Isparta'da inşası süren 5 adet yol projesinin toplam maliyetinin 2,5 katrilyon lira olduğunu aktaran Erdoğan, Isparta, Eğirdir-Şarkikaraağaç yolunun üç yıla kadar trafiğe açılacağını, Isparta-Burdur yolunun iki yıl, Beyşehir-Şarkikaraağaç yolunun ise seneye tamamlanacağını kaydetti.

Erdoğan, toplam 423 kilometre uzunluğa sahip Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Antalya hızlı tren projesinin de proje çalışmalarının sürdüğünü, Afyonkarahisar-Denizli-Isparta-Burdur demiryolu hattının da sinyalizasyon çalışmasının devam ettiğini, iki yıla kadar biteceğini ifade etti.

İşçi, esnaf, ev kadınları ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen desteklerin de hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, "Az sonra resmi açılışını yapacağımız eserler de ekonomik saldırılara karşı verilen bir cevaptır. Bu yatırımlar, aynı zamanda Ispartamızı ayağa kaldırma harekatıdır. İnşallah daha ileri gideceğiz." dedi.

Bedeli 788 milyon lirayı aşan 41 kalem hizmet, proje ve eser

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreniyle toplam yatırım bedeli 788 milyon lirayı aşan 41 kalem hizmet, proje ve eseri Isparta'ya kazandıracaklarını, bu kapsamda, eğitimde toplam yatırım bedeli 58 trilyonu geçen okulları, spor salonları ve pansiyon binalarını hizmete açtıklarını, Isparta'nın merkez ve ilçelerinde inşası biten, yatırım bedeli 6 trilyonu bulan sağlık merkezlerini, acil sağlık istasyonlarını hizmete sunduklarını bildirdi.

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin bedeli 24,5 trilyon liralık laboratuvar ve tıp fakültesinin binasının resmi açılışını yaptıklarını anlatan Erdoğan, ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 231 trilyon liralık üniversite öğrenci yurtlarını hizmete açtıklarını, Şarkikaraağaç Gençlik Merkezi'nin, Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasının da resmi açılışlarını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Erdoğan, ulaşımda toplam yatırım miktarı 331 trilyonu geçen 161 kilometre uzunluğundaki bölünmüş yol ile 75 kilometre uzunluğundaki yollar ve köprüleri, İl Özel İdaresi'nin muhtelif köy ve ilçelerde hayata geçirdiği yatırım tutarı 126 trilyonu aşan 10 projeyi de hizmete aldıklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan tüm eserlerin Isparta'ya hayırlı olması temennisinde bulunarak, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner386
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV