banner529

banner528

banner532

banner531

banner534

banner526

banner211

banner521

banner500

banner501

banner503

banner504

banner511

izmir escort

banner493
21 Ocak 2019 Pazartesi

banner530

Adaletin Yanında Saf Tutuyoruz

"Adaletin yanında saf tutuyoruz. Somali'de, Arakan'da, Suriye'de, Yemen'de durduğumuz nokta ne ise Filistin'de de aynı yerde duruyoruz. Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in baş şehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. İnsanlığın ortak değeri olan Kudüs'ü oldu bittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın girişimiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı bu konudaki kararını açık ve net şekilde bütün dünyaya ilan etti"

banner98
17 Aralık 2017 Pazar 23:21
Bu haber 404 kez okundu
Adaletin Yanında Saf Tutuyoruz

Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Başpınar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını partililere ileterek sözlerine başlayan Yıldırım, "Kırıkkale'den 80 milyonu, bütün vatandaşlarımızı selamlıyorum. Türkiye'nin 780 bin kilometrekare vatan toprağını ve burada yaşayan 80 milyon vatandaşımızı yürekten selamlıyorum. En önemlisi de biz birileri gibi nabza göre şerbet vermiyoruz. İline göre Doğu'da başka Batı'da başka konuşmuyoruz. Van'da nasıl gönül diliyle konuşuyorsak Kırıkkale'de de aynı gönül diliyle konuşuyoruz." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Türkiye'nin bütün evlatlarının, fertlerinin tarih boyunca bir, beraber ve kardeş olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si, Sünni'si hep beraber Çanakkale'de vatanı birlikte savunduk. Gittik, Bitlis'i, Bingöl'ü düşmandan kurtardık. Sarıkamış'ta omuz omuza şehit olduk. Kurtuluş Savaşı'nı hep birlikte verdik. Cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Gün geldi sevinci paylaştık, gün geldi hüznü paylaştık. Gün geldi ekmeğimizi bölüştük. Ekmeğimizi bölüşürüz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz. Düğünlerimizde omuz omuza birlikte halay çektik. Ağıtları birlikte yaktık. Başarılara birlikte sevindik. Şu Kırıkkale'deki Kızılırmak ile Dicle ve Fırat birbirine kardeştir. Şu Dinek Dağı ile Cudi Dağı birbirinin kardeşidir. İşte bu kardeşlik duygusuyla güzelleşen il kongremizin hayırlara vesile olmasını Mevlamdan niyaz ediyorum."

Kırıkkale'nin kendilerini her zaman bağrına bastığını dile getiren Yıldırım, "Buraya geldiğimizde, bu salondaki kardeşlerimizden daha fazlası buraya sığmadı. Dışarıda bizi beklediniz, saatlerce beklediniz. Şimdi Gençlik ve Spor Bakanımıza buradan söylüyorum, Kırıkkale'ye çok daha büyük, güzel bir salon yapalım. Hem de öyle bir salon yapalım ki şehrin de dışında olmasın, tam merkezinde olsun." ifadelerini kullandı.

Kırıkkale'nin referandumda da destan yazdığını, yüzde 62 ile referandumun mimarı olduğunu belirten Yıldırım, "Bu zafer, bu yürekli, çalışkan, özverili AK Parti teşkilatının zaferidir. Ak kadınların zaferidir, Ak gençlerin zaferidir. Allah hepinizden razı olsun." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın, "Kırıkkale hazır mı? Kırıkkale 2019'da yeni bir zafer, yeni bir destan yazmaya hazır mı?" demesi üzerine salondaki partililer "evet" karşılığını verdi.

"Ses yavaş yavaş isyan ediyor"

AK Parti'nin 2019'da yeni bir rekoru ve zaferi Kırıkkale'ye kazandıracağını söyleyen Yıldırım, sesinin kısılması üzerine, "Ses yavaş yavaş isyan ediyor ama ben de diyorum ki inat da bir murattır. Sesim ne kadar dirense de gönlümden gelen sesle sizlere hitap edeceğim." ifadesini kullandı.

"Gençler, günümüzün Ulubatlı Hasanlarıdır" diyen Yıldırım, "Gençler, Türkiye'nin sancağını daima dalgalandırmak için ayyıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için söz veriyor musunuz?" sözlerini partililer "Evet" diyerek karşıladı.

"Adaletin yanında saf tutuyoruz"

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına değinen Yıldırım, dünyada dengelerin değiştiğini, Türkiye'nin bu dengeleri gözetirken her zaman mazlumun, haklının ve mağdurun yanında yer aldığını vurguladı. Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Adaletin yanında saf tutuyoruz. Somali'de, Arakan'da, Suriye'de, Yemen'de durduğumuz nokta ne ise Filistin'de de aynı yerde duruyoruz. Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in baş şehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. İnsanlığın ortak değeri olan Kudüs'ü oldu bittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın girişimiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı bu konudaki kararını açık ve net şekilde bütün dünyaya ilan etti. Bundan böyle biz de diyoruz ki işgal altındaki Doğu Kudüs Filistin'in baş şehridir. Filistin'in ve mazlum halkının hak ve hukukunun yok edilmesine asla rıza göstermeyeceğiz.

Kader gökyüzünde yazılır, insanlar kaderini yaşarlar. Yeryüzünde kader yazılmaz. Bir milletin kaderini işgale, baskıya, zulme mahkum etmeye çalışanlara asla izin vermeyiz. Tarih zulmedenler kadar zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak. Uluslararası kamuoyu şunu iyi bilmelidir, Kudüs bütün insanlığın ortak hazinesidir. Üç semavi dinin merkezidir. Bu kutsal beldede barış temelinde iki tarafın mutabık kalacağı nihai bir çözüm istiyoruz. Onun dışında kalan tek taraflı hiçbir karar, hiçbir yaptırım asla kabul görmeyecektir."

"Terör örgütlerini taşeron olarak kullandılar"

AK Parti'nin 15 yıldır bir yandan Türkiye'nin geleceğine ışık tuttuğunu, diğer yandan büyük atılım ve eserleri ülkeye kazandırdığını anlatan Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda Türkiye'yi yeni baştan ihya ettik, inşa ettik. Bu ilerlemeyi içine sindiremeyenler oldu. Türkiye'nin istikbalini karartmak için terör örgütlerini taşeron olarak kullandılar. Bu taşeronların en alçağı ise 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimiydi ama bu millet, Kırıkkale bayrağı indirmedi, ezanları dindirmedi. Allah sizden razı olsun." dedi.

"15 Temmuz dirilişimiz oldu." diyen Yıldırım, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına milletin bir saniye bile tereddüt göstermeden karşılık vererek meydanlara indiğini hatırlattı. Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"O gece Kırıkkaleli hemşehrilerimiz de şehadet şerbetini içerek Rahmet-i Rahmana yürüdü. Milletin evi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde Aydın Çopur kardeşimizi şehit verdik. Gölbaşı Harekat Merkezi'nde Hakan Yorulmaz, Alparslan Yazıcı kardeşlerimizi şehit verdik. Emniyet Genel Müdürlüğünde Volkan Pilavcı, Volkan Canöz'ü şehit verdik, Hakk'a yürüdüler. Mehmet Akif'in dediği gibi 'Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.' diyor ve bütün şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Yıldırım, 15 Temmuz'un Çanakkale ruhunun yeniden dirilişi, binlerce yıl da geçse bağımsızlıktan, egemenlikten taviz verilemeyeceğinin göstergesi olduğunu söyledi.

15 Temmuz'un Türkiye'nin teröre, karanlık siyaset odaklarına, ekonomik tehditlere boyun eğmeyeceği konusunda dünyaya verilmiş en önemli cevap olduğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"15 yıl boyunca elimizdeki bütün imkanları milletimiz için seferber ettik. Esnafımızı ihmal etmedik, kredilerle destekledik. Dünyada eşi benzeri olmayan seferberlikle özel sektörümüzü teşvik ederek sanayimizi güçlendirdik. Sadece son bir yılda 1,5 milyon vatandaşımıza iş, aş bulduk, istihdam sağladık. Milli gelirimizi 3 kat artırdık. İhracatımızı 4 kat artırdık. Bu yıl ise inşallah ihracatta yılların rekorunu kıracağız ve 157 milyarın üzerinde bir ihracatı gerçekleştireceğiz. Küresel ekonomiler krizden krize sürüklenirken, Türkiye bütün baskılara rağmen, bütün kaos, karanlık planlarına rağmen büyümeye, gelişmeye devam ediyor. İşsizlikle, enflasyonla mücadelemiz de hız kesmeden devam edecek. Tarladaki çiftçiyi, dükkandaki esnafı, okuldaki öğrenciyi, fabrikadaki işçiyi hep düşündük, onlar için çalıştık, çabaladık. Onlar kazandı, Türkiye kazandı. Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyarak bu günlere geldik."

Bunun için Türkiye'nin dünyada bir rekora imza atarak 2017'nin 3. çeyreğinde yüzde 11'in üzerinde büyüme sağladığını hatırlatan Yıldırım, "Tabii bunca güzel gelişmeyi biz tek başımıza mı sağladık? Elbette değil, milletle, sizle başardık, sizlerle başardık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin başarılı çalışmaları ve milletinizin duası, desteğiyle bu günlere geldik." dedi.

Yıldırım, 15 senedir her seçimde kendilerine desteğini artırarak devam eden milletin önünde asla mahcup olmadıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi şehitlerimizin hatırasına ihanet ederek 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' demedik. Yalandan belgelerle ülke ekonomisine sabotaj yapmadık. FETÖ'nün sözcülüğüne soyunmadık. Yabancı ülkelerde devam eden tiyatro gibi davalar üzerinden ülkemize operasyon yapanların piyonu olmadık. Medya kuruluşlarını yağlı urganlarla tehdit edenlerden olmadık. Biz, millet ne emrettiyse onu yaptık."

"Geleceğin parlayan yıldızı Türkiye olacak"

Şimdi de bu anlayışla 2023, 2053 hedeflerine Türkiye'yi taşıyacaklarını dile getiren Yıldırım, ekonominin büyüyeceğini, demokrasinin daha da gelişeceğini, insanların refahının daha da artacağını vurguladı. Yıldırım, "Hiç kimsenin şüphesi olmasın, geleceğin parlayan yıldızı Türkiye olacak, bizim ülkemiz olacak." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin bütün şehirlerinde olduğu gibi Kırıkkale'yi de kalkındırmak için büyük hizmetler yaptıklarını anlatan Yıldırım, Kırıkkale'nin 2002'de bir milyon 300 bin dolar olan ihracatının bugün 20 milyon doların üzerine çıktığına dikkati çekti.

Başbakan Yıldırım, Kırıkkale'nin savunma sanayisinin kalbi, merkezi ve sembolü olduğunu belirterek, Türkiye'de ilk ve tek silah organize sanayi bölgesini 50 hektarlık alan üzerine kurduklarını, silah üretiminin merkezinin Kırıkkale olacağını söyledi.

Yıldırım, 8 bin kişiye istihdam sağlayacak İhtisas Organize Sanayi'siyle Kırıkkale'nin işin, aşın merkezi haline geleceğini dile getirerek, 3 bin 60 konutun 15 yıl içerisinde yapılarak hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.

"Öğrenci sayısı 40 bini aştı"

Kırıkkale'ye 787 yeni derslik yaptıklarını, Kırıkkale Üniversitesini 15 yılda büyüttüklerini, üniversiteye 5 yeni fakülte eklediklerini, 15 uygulama ve araştırma merkezi açtıklarını ifade eden Yıldırım, 10 bin öğrencisi olan Kırıkkale Üniversitesinin bugün öğrenci sayısının 40 bini aştığını kaydetti.

Yüksek öğrenim yurtlarının sayısını ve kapasitesini artırdıklarını, 2 bin 300 olan yatak kapasitesini 8 bine çıkardıklarını belirten Yıldırım, Kırıkkale'ye sporcu fabrikası, spor salonları ve gençlik merkezleri yaptıklarını söyledi.

Yıldırım, 300 yataklı Merkez Yüksek İhtisas Hastanesi'ne ilave edilen blok içerisindeki sağlık tesislerini şehre kazandırdıklarını anlatarak, yakın zamanda da Kırıkkale'ye yeni bir 112 sağlık istasyonu ve ağız diş sağlık merkezinin yapılacağını bildirdi.

Sağlıkta 15 yıldır dertlere derman olduklarını, olmaya da devam edeceklerini dile getiren Yıldırım, "2002'de Kırıkkale'de 132 uzman hekim vardı. Şimdi 302'ye çıktı. 34 diş hekimi vardı, şimdi 87'ye çıktı. Kırıkkale'de 7 acil istasyon varken tam iki katına çıktık, 14 acil istasyonumuz var. Sadece 8 ambulans vardı Kırıkkale'de. Şimdi ne kadar? Tam 40 ambulansımız var. İşte insana değer vermek bu. İşte sağlıkta hizmet bu. Kırıkkale gelişiyor, büyüyor, güçleniyor. 50 dönümlük Büyükşehir Parkımızı da yaptık, hizmete verdik. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

"Taş üstüne taş koyarak bugünlere geldik"

Kırıkkale'de sadece 39 kilometre bölünmüş yol varken bunu 233 kilometreye çıkardıklarını anlatan Yıldırım, Ankara-Kırıkkale yolundaki Elmadağ rampalarında büyük sıkıntıların çekildiğini, kazaların olduğunu hatırlattı.

Bu yolu 3 gidiş, 3 geliş haline getirdiklerini belirten Yıldırım, bununla kalmayıp Ankara'dan Derice'ye kadar otoyol yaptıklarını söyledi.

Başbakan Yıldırım, Kırıkkale-Kırşehir, Bala-Kaman ve Kırşehir yollarını bölünmüş hale getirdiklerini anımsatarak, şöyle konuştu:

"Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas hızlı trenini 2019'da açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Böylece Ankara-Kırıkkale arası hızlı trenle yarım saat. Kırıkkale'de oturup Ankara'da işinize gideceksiniz. Okulunuz Kırıkkale'de, eviniz Ankara'da olacak. İşte hizmet bu. İşte vatandaşı sevmek bu. Ayrıca Kırıkkalemize, size yaraşır yeni bir hızlı tren garı yaparak hizmete sunacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Sadece Ankara'ya değil, hızlı trenle buradan Sivas'a ne kadar zamanda gideceksiniz biliyor musunuz? Kırıkkale'den Sivas'a 1 saat 20 dakikada gideceksiniz. Yozgat daha az, Yozgat'a da 45 dakika. Kırıkkale'den İstanbul'a giderseniz 4,5 saat. Konya'ya gitmek isterseniz 2 saat 10 dakikada gitmiş olacaksınız. Onun için ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Biz, laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyarak bu günlere geldik. Hizmet yaparak, vatandaşın gönlüne yol yaparak bugünlere geldik."

"Sporcu tesisleri yaptık"


Kırıkkale'ye 5 baraj yaptıklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştirdiği 375 tesisin içinde Keskin Büyükceceli Barajı'nın da olduğunu hatırlatan Yıldırım, "2003 yılından bugüne kadar tamamladığımız sulama tesisleriyle toplam 17 bin 500 dönüm araziyi suyla buluşturduk. Taşkın koruma tesisleriyle, taşkından, selden şehri kurtardık. Kırıkkale ili tabiat turizmi uygulama eylem planını hazırladık. Geleceğin şampiyonlarının, sporcularının yetişeceği sporcu tesislerini yaptık, hizmete aldık." diye konuştu.

Yıldırım, Balışeyh'in 2018'de doğalgazla buluşacağını belirterek, Kırıkkaleli çiftçilere tarımsal desteği her yıl artırarak devam ettirdiklerini kaydetti. 2016'da 55 milyon tarımsal destek verdiklerini, bu desteklerin artarak süreceğini dile getiren Yıldırım, AK Parti hükümetleri döneminde Kırıkkale'de 46 milyon hayvancılık olmak üzere toplam 470 milyon tarımsal destek verdiklerini söyledi.

Kırıkkale'de en az 500 baş kapasiteli damızlık koç ve teke üretim merkezleri kurulacağını, ağıl yapımına, alet edevat ve damızlık hayvan alımına yüzde 50 hibe desteği vereceklerini ifade eden Yıldırım, çitçiler için çalıştıklarını vurguladı.

Yıldırım, 2002'de Kırıkkale'nin sadece bir organize sanayisi varken bugün 349 hektarlık alanda 3 organize sanayisinin bulunduğunu belirterek, buralarda 2 binin üzerinde kişinin ekmeğini kazandığını, işini aşını sağladığını anlattı.

"AK kadrolara büyük görev düşüyor"

Başbakan Yıldırım, 800 yeni konutun, Karşıyaka kavşağında demiryolu üzerine iki köprülü kavşağın yapımının sürdüğünü dile getirerek, üniversite bünyesinde yer alan teknopark, kongre ve kuluçka merkezlerinin yapım çalışmasının da hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

"Kırıkkaleyi kalkındırmak, geliştirmek bizim işimiz. Türkiye büyüyor, Kırıkkale büyüyor ama hedefimiz daha da büyük. Cumhuriyetin 100. yılına giderken daha müreffeh, daha güçlü bir Türkiye için çalışıyoruz." şeklinde konuşan Yıldırım, burada AK Parti kadrolarına büyük görev düştüğünü, parolanın "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" olduğunu vurguladı. Yıldırım, "Bütün renklerimizle, farklılıklarımızla, inançlarımızla bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." dedi.

Konuşmasında 2019 seçimlerine işaret eden Yıldırım, Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada öncü bir ülke olmasında bu seçimlerin önemine vurgu yaptı. Partililerden daha çok çalışmalarını isteyen Yıldırım, kongrelerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Başbakan Yıldırım, kongrenin düzenlendiği salona gelişinde partilileri selamladı.

Yıldırım'ın konuşması öncesinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, partililere yönelik videolu mesajı izlendi.

AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi'ne, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile milletvekilleri ve partililer katıldı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV