banner582

banner583

banner500

banner501

banner503

banner497

banner217

banner586

banner504

banner594

banner609
03 Haziran 2020 Çarşamba

Her Şey ülkemizin ve Milletimizin Güvenliği İçin

“ Sadece hudutlarımızın güvenliğini sağlamakla kalmayacağız. Aynı zamanda mazlum ve mağdur milletlerin, zulme uğramış bütün kardeşlerimizin de güvencesi olacağız. Bunu niye yapacağız? Her şeyden önce vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için yapacağız. Suriye topraklarında yuvalanan teröristlerin yarın daha büyük belaya sebep olmaması için yapacağız. Bölgedeki acının son bulması için yapacağız. Suriyeli kardeşlerimizin işgal edilen vatanlarına geri dönmeleri için yapacağız. Daha önemlisi ülkemizin ve milletimizin güvenliği için yapacağız.”

25 Şubat 2018 Pazar 23:07
Bu haber 744 kez okundu
Her Şey ülkemizin ve Milletimizin Güvenliği İçin
banner521
Başbakan Binali Yıldırım, Tofaş Spor Salonu'nda düzenlenen Bursa 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.
Başbakan Binali Yıldırım, "Bugüne kadar elde ettiğimiz her başarıda, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın katkıları çok ama çok büyük. Kadınlarımızın incelikleri, düşünceleri, zarafeti, siyasetimizin daima belirleyicisi olmuştur. Gençlerimiz, AK Parti hareketinin her daim güç kaynağı olmuştur." dedi.
Başbakan Yıldırım, Tofaş Spor Salonu'nda düzenlenen Bursa 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmaya Bursalıları selamlayarak başladı. Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Yıldırım, Bursa'nın yetiştirdiği tarihi şahsiyetleri anarak, ilçeleri selamladı.
AK Parti kongrelerinin büyük bir coşkuyla, yenilenme, tazelenme şuuruyla gerçekleştiğini ifade eden Yıldırım, Bursa İl Kongresi'nin olduğu gibi bugün Kocaeli'de gerçekleşen AK Parti İl Kongresi'nin de miting havasında geçtiğini ifade ederek, "AK Parti kongreleri farklı. AK Parti'nin sadece il kongresi bile başka partilerin büyük kongrelerinden kat kat fazla büyük coşkuyla, heyecanla, salonlara sığmıyor, meydanları dolduruyor. İşte AK Parti, 15 yıl sonra yine milletin umudu olmaya devam ediyor." dedi.

Bursa'nın Osmanlı İmparatorluğu'nun doğduğu topraklar olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Bursa bu coğrafyanın gördüğü en büyük medeniyetin temellerinin atıldığı yerdir. Hazar kıyılarından, Avrupa'nın derinliğine kadar uzanan o muhteşem rüyanın gerçeğe döndüğü şehirdir. Ben Bursa'ya her geldiğimde, Bursa'yı adeta bir çiçek bahçesi gibi rengarenk görüyorum. Asırlık çınarların gölgesinde hem bu toprakların hem Balkanların, Rumeli'nin, Kafkasya'nın daha birçok coğrafyanın renkleri hep bir arada. Bursa, başkent olmanın vakarını, asaletini koruyan ulu bir şehir. Şu yüce Uludağ gibi hep zirvede olan daima bereketli, feyizli, çalışkan insanların, üreten insanların şehri." dedi.

Bu kadim şehirde bulunmanın her zaman kendilerine heyecan verdiğini ifade eden Yıldırım, "Veliler, alimler diyarı Bursa'da bulunmak bize haz veriyor." dedi.

Yıldırım, "kutlu yolculuğa" çıktıkları ilk günden beri Bursalıların kendileriyle birlikte olduğunu kaydetti. Yıldırım, tezahüratlar üzerine, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz, biz gençlerle gurur duyuyoruz. AK kadınlarla gurur duyuyoruz. Yol arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Sizler bu davaya ilk günden sahip çıktınız, bizi yalnız bırakmadınız. 2002'de yola çıkarken yüzde 41 destek oldunuz. 15 Kasım'da yüzde 54'le yolumuzu, önümüzü açtınız. 2017 halk oylamasında, yüzde 53 ile büyük Türkiye'ye, Türkiye'nin geleceğine evet dediniz. Bursa, gençler, hanımlar, beyler, 2019'a hazır mıyız? Yeni bir destan yazacak mıyız?" diye salona sordu.

Salondan aldığı cevap üzerine Yıldırım, "Bursa işi bitirmiş, Bursa tamam diyor, bu iş tamam diyor, size yakışan da bu. Bursa'ya yakışan da budur. AK kadınlar, AK gençler özellikle sizlere sesleniyorum, yükün ağırlığı sizlerin omuzunda, gayretlerinizi ne kadar takdir etsek azdır. Bugüne kadar elde ettiğimiz her başarıda, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın katkıları çok ama çok büyük. Kadınlarımızın incelikleri, düşünceleri, zarafeti siyasetimizin daima belirleyicisi olmuştur. Gençlerimiz, AK Parti hareketinin her daim güç kaynağı olmuştur. Sağ olun, var olun. Bugünkü kongremizle birlikte kaldığımız yerden, aynı aşk, aynı şevkle yola devam, yürümeye var mısınız?" ifadelerini kullandı.

Vatan sevdası, millet aşkıyla gece gündüz çalışacaklarını kaydeden Yıldırım, şunları söyledi:

"Kimseyi dışlamadan, ayrım gayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, eğitimden sağlığa, emniyetten ulaşıma yeni projelerle yeni hizmetlerle millete hizmet yolunda devam diyoruz. AK Parti siyasetinin neferleri olarak, her buluşmamızda her kongremizde bu ülkeye, bu güzel vatana hizmet aşkımızı tazeliyoruz. Biz Türkiye'nin her bir karış toprağına sevdalıyız. Her bir insanına muhabbetle bağlıyız. Bizim siyasetimiz, insanın ve ülkenin mutluluğunu esas alan bir siyasettir. Bizim siyasetimiz adaleti, merhameti hakkaniyeti vazgeçilmez değerler olarak kabul eder. Bizim siyasetimiz darda olanın yardımına koşan, zalime karşı mazlumun yanında olmaktan asla çekinmeyen bir siyaset. Dünyaya açığız. Hiçbir milletin düşmanı değiliz, herkese dostuz. Milletimiz 15 yıldır bu yüzden Türkiye'nin yönetimini AK kadrolara teslim ediyor, Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkadaşlarına teslim ediyor. Allah'a hamdolsun. Rabbime hamdolsun."

Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, terör örgütlerini maşa olarak, kiralık şebeke olarak kullanan emperyalistlerin, bölgede asla amaçlarına ulaşamayacağını belirterek, "Türkiye'nin dostluğu değerlidir. Bunu kaybedenler hüsrana uğrar, perişan olur. Zeytin Dalı Harekatı'na katılan evlatlarımız bu ideallerle hudutlarımızın, izzet-i şerefimizin bekçisidir, koruyucusudur." dedi.

Yıldırım, el ele vererek 15 yıl boyunca dünyada eşi benzeri olmayan büyük bir başarıya imza attıklarını, hem siyasi istikrarı hem ekonomik istikrarı sağlayarak bu günlere geldiklerini söyledi.

Dünyanın en güçlü ekonomilerinin bile krize girdiği bir dönemde, Türkiye'nin büyümeye, kalkınmaya devam ettiğini belirten Yıldırım, ekonomide seferberlik ruhuyla başladıkları 2017 rekor büyümesinin, ihracat ve istihdam artışıyla devam ettiğini anlattı.

Yıldırım, 15 yılda Türkiye'yi 3 kat, bütçeyi 6 kat büyüttüklerini dile getirerek, 2002'de sadece 120 milyar olan bütçenin, 2018'de tam 763 milyara yükseldiğini kaydetti.

Sadece sağlık bütçesinin bile 2002 bütçesinden bugün daha büyük olduğunu vurgulayan Yıldırım, AK Parti iktidarından önce sadece 12 ilin ihracat yapabildiğini, şimdi 81 ilde ihracatın yapıldığını aktardı.

Yıldırım, 2018 yılının Ocak ayında ekonomik güven endeksinin yüzde 16 olduğunu ifade ederek, "Demek ki 2018, 2017'den daha güzel olacak." dedi.

"Tarımsal desteği 7 kat arttırdık"

Başbakan Yıldırım, çiftçinin, köylünün hep yanında olduklarını, çiftçilere verdikleri tarımsal destekleri 7 kat arttırdıklarını, 2002 yılında 37 milyar liradan devraldıkları tarımsal geliri, 2016 yılı sonu itibariyle 162 milyar liraya ulaştırdıklarını söyledi.

Türkiye'nin tarımsal üretimde Avrupa'da bir numara olduğunu belirten Yıldırım, bu sene başlattıkları "Mazotun yarısı sizden, yarısı bizden" uygulamasının 23 Şubat itibariyle hayata geçtiğini, ödemelerin başladığını hatırlattı.

Tarım ve gıda ürünleri ihracatının son 5 yılda 4 kat arttığını dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu başarıları nasıl elde ettiğimizi siz iyi biliyorsunuz. Öyle güllük gülistanlık yollarda yürüyerek bu günlere gelmedik. Engelleri yıka yıka bugünlere geldik. Vesayet odaklarına, çetelere karşı mücadele vererek bugünlere geldik. 15 Temmuz alçak darbe girişimine, FETÖ'cülere karşı mücadele vererek bugünlere geldik. 15 Temmuz'da Bursa ayağa kalktı, alçaklara geçit vermediniz. Meydanları doldurdunuz, ay-yıldızlı bayrağı indirtmediniz, ezanları dindirtmediniz. Allah sizden razı olsun.

Her daim milletle beraber yürüdük. İstiklalimizi, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odaklarına karşı mücadelemiz devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti'ni artık hiçbir güç, darbeyle, terörle, tuzaklarla durduramayacak, yürüyüşünü kesemeyecek. Türkiye'nin ekonomisi sağlam, istikrarlı, yıllardır atlattığımız nice badirelere rağmen kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz."

"Türkiye'nin dostluğu değerlidir"

Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerini bertaraf ettiklerini ifade eden Yıldırım, "Mehmetçik'imiz  Afrin'de destan yazıyor. Bursa'dan, Osmanlı'nın başşehrinden kahramanlarımıza selam gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun." ifadelerini kullandı.

"Başbakan bizi Afrin'e götür" sloganları üzerine Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Orası avuç içi kadar bir yer. Kahramanlarımız orada zaten gereken neyse yapıyor. Ama ihtiyaç olduğunda biliyorum ki 81 milyon vatan evladı bu vatan için, bu bayrak için, bu vatan için dimdik hazır olacak. Sadece hudutlarımızın güvenliğini sağlamakla kalmayacağız. Aynı zamanda mazlum ve mağdur milletlerin, zulme uğramış bütün kardeşlerimizin de güvencesi olacağız. Bunu niye yapacağız? Her şeyden önce vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için yapacağız. Suriye topraklarında yuvalanan teröristlerin yarın daha büyük belaya sebep olmaması için yapacağız. Bölgedeki acının son bulması için yapacağız. Suriyeli kardeşlerimizin işgal edilen vatanlarına geri dönmeleri için yapacağız. Daha önemlisi ülkemizin ve milletimizin güvenliği için yapacağız.

Terör örgütlerini maşa olarak, kiralık şebeke olarak kullanan emperyalistler, bölgede asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Türkiye'nin dostluğu değerlidir. Bunu kaybedenler hüsrana uğrar, perişan olur. Zeytindalı Harekatı'na katılan evlatlarımız bu ideallerle hudutlarımızın, izzet-i şerefimizin bekçisidir, koruyucusudur."

"Yerli ve milli ürünleri daha çok üreteceğiz"

Türkiye'nin, bütün engelleme girişimlerine rağmen 2023 hedeflerine, Cumhuriyet'in 100. yıl hedeflerine adım adım kararlı bir şekilde yürüdüğünü anlatan Yıldırım, sanayide çarkların döndüğünü, üretim artışının devam ettiğini belirtti.

Aralık ayında sanayi üretim endeksinin bir önceki aya göre yüzde 9 arttığını ifade eden Yıldırım, "Bu neyi gösteriyor? Ülkeye, geleceğe güveni gösteriyor. 2018'de ise Aralık ayına göre Ocak'ta yüzde 10 arttı. Ekonomi büyüdükçe, fabrika bacaları tüttükçe daha çok insanımız aş, iş sahibi olacak. Hükümet olarak üretim kapasitemizi, rekabet gücümüzü araştırma, geliştirme kapasitemizi daha da arttıracağız, teknoloji transferini hızlandırarak, yerli ve milli ürünleri daha çok üreteceğiz." diye konuştu.

Bursa'nın, Türkiye ekonomisinin lokomotifi bir şehir olduğunu ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bursa, üretim, yatırım, yenilik ve tasarım demek. Bursa otomotivin başşehri. Otomotiv üretimi, yan sektörleriyle birlikte sanayi, ihracat açısından çok önemli. Türkiye son 15 yılda otomotiv üretiminde Avrupa'da 5, dünyada 15. sıraya yükseldi. 2017 yılında toplam otomotiv üretimi, 1,5 milyonu aştı. Böylece Türkiye'nin en büyük ihracat kalemini otomotiv ihracatı oluşturuyor. "

2017 yılında 28 milyar dolar ihracat yapıldığını, yerli otomobil üretmenin Türkiye açısından bir mesele değil, mecburiyete dönüştüğünü anlatan Yıldırım, bu hedefi de gerçekleştireceklerini vurguladı.

Yıldırım, yerli otomobilin ilk örneğini 2019 yılında, seri üretimini de 2021'de bitirmiş olacaklarını kaydetti.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Bir yandan istikrar ve güven içinde ekmeğimizi büyütürken, bir yandan da ülkemizin başına musallat olan şer odaklarıyla mücadeleye devam ediyoruz." dedi.

Yıldırım, "Görüyorsunuz, bir yandan istikrar ve güven içinde ekmeğimizi büyütürken, bir yandan da ülkemizin başına musallat olan şer odaklarıyla mücadeleye devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Bursa'nın her şeyin en güzelini hak ettiğini belirten Yıldırım, kente ne yapsalar az olduğunu çünkü Bursa'nın kazanan, üreten ve Türkiye'yi büyüten şehir olduğunu vurguladı.

Başbakan Yıldırım, Bursa'nın emeğin, alın terinin ve ihracatın öncü şehirlerinden biri olduğuna işaret ederek, "Her alanda geliştirmek için Bursa'ya son 16 yıl içinde tam 29 milyar yatırım ve destek verdik. Helali hoş olsun Bursa'ya. Bursa'nın 2002'de 3,5 milyar olan ihracatı, 2017 sonu itibarıyla 10 milyarı aştı. 3 kat artıştan bahsediyoruz." diye konuştu.

Bursa'ya, eğitimi daha kaliteli hale getirmek için 7 bin 886 yeni derslik kazandırdıklarını, üniversitelerin gelişmelerini, büyümelerini sağladıklarını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:

"2002 yılında Uludağ Üniversitesi'nin 38 bin 700 öğrencisi varken, bugün Uludağ Üniversitesi'nin 75 bin öğrencisi var. Tam iki katına çıkmış. Uludağ Üniversitesi'nde Teknokent ve Kültür Merkezini açtık. 2010'da Uludağ Üniversitesi'nin yanı sıra, Bursa Teknik Üniversitesi'ni de kurduk. Hayırlı, uğurlu olsun. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu, Orhangazi Üniversitelerini de şehrimize kazandırdık. Yüksek Öğretim öğrencilerinin barınma taleplerini karşılayarak 7 bin 700 kapasiteli öğrenci yurdunu Bursa'mızda inşa ettik.

Sağlıkta Bursa 59 sağlık tesisi kazandı. 14 yeni hastane, 10 ek bina, 3 ağız, diş sağlığı merkezi, 32 birinci kademe sağlık tesisi yaptık. Bu tesislerin yapımında, şüphesiz bir dönem Sağlık Bakanlığı yapan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yapan Mehmet Müezzinoğlu Bakanımızın büyük emekleri var. Kendisine Bursalılar adına teşekkür ediyorum. 5 milyonluk bölge nüfusuna hizmet edecek şehir hastaneleri çalışmaları da hızla devam ediyor."

"İstanbul-Bursa arası komşu kapısına döndü"

Bursa'da 2003'e kadar sadece 136 kilometre bölünmüş yol olduğunu dile getiren Yıldırım, 15 yılda buna 400 kilometre bölünmüş yol ilave ettiklerini ve kenti, Kütahya'ya, Balıkesir'e, Kocaeli'ye, Eskişehir'e, Çanakkale'ye, İstanbul'a bağladıklarını söyledi.

Başbakan Yıldırım, toplam 80 kilometre uzunluğunda Bursa Çevreyolu Otoyolu'nun tamamını bitirip hizmete aldıklarını aktararak, şöyle devam etti: "İstanbu-İzmir Otoyolu, Osmangazi Köprüsü hizmete girdi mi? İstanbul-Bursa arası komşu kapısına döndü mü? Şimdi İstanbullular, İstanbul'dan çıkıyor, 45 dakikada Bursa'nın merkezinde iskender yiyor, alış-veriş yapıyor, tekrar geri gidiyor. İstanbul'un bir yakasından bir yakasına geçmektense İzmit Körfezi'nden Bursa'ya gelmek daha da kolay hale geldi. Türkiye'nin dört büyük şehrini İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa'yı otoyollarla, tren hatlarıyla birbirine bağlıyoruz. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni'ne Bursa-Yenişehir-Bilecek üzerinden bağlanacak hızlı tren inşaatı devam ediyor. Arazinin tüm zorluklarına rağmen inşallah önümüzdeki 2 yıl içerisinde burayı da hizmete almış olacağız. Yine önümüzdeki sene Bursa-Bilecik, Yenişehir-Bilecik bölünmüş yolunu da bitireceğiz.

Hükümetimiz döneminde 1 milyar 300 milyon, 15 yılda nakit tarıma destek verdik. Genç çiftçiyi destekleme projesiyle 2017'de 190 projeye kaynak temin ettik. İpek böcekçiliğine desteğimiz devam ediyor. Besleme evi yapımı, alet, edevat alımı, dut bahçesi tesislerine yönelik yatırımlara yüzde 100 hibe desteği devam ediyor. Bursa'da Ulusal Gıda Kültür Gen Bankası kurduk. KOSGEP faaliyetleri kapsamında 15 yılda, 19 bin 347 işletmeye destek sağladık. 22 bin 771 işletmeye, 1 milyardan fazla kredi verdik. Bursa'da 2002'den önce 8 organize sanayi bölgesi vardı. Bugün 18 organize sanayi bölgesinde, toplam bin 533 parselde 166 bin Bursalı kardeşimiz aş, iş sahibi oldu. Daha devam eden OSB'ler de var."

"Hizmetlerimiz, yaptıklarımız anlatmakla bitmez"

Başbakan Yıldırım, hizmetlerinin, yaptıklarının anlatmakla bitmeyeceğini dile getirerek, "Saatler alır. Onun için burada, bunlara ara veriyorum ve nihayet diyorum ki inşallah 2019'da ülkemizi, milletimizi hak ettiği yere getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz; Türkiye'nin birliği için, beraberliği için, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsü için canla başla liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde..." diye konuştu.

Salondaki gençlere "2019'a hazır mıyız?" diye soran Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yeni bir tarih yazacak mıyız? Köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak dolaşmaya hazır mıyız? Her bir vatandaşımızın gönlüne girmeye, elini sıkmaya var mısınız? Davamızı, derdimizi, geleceğimize yönelik hayallerimizi anlatacak mıyız? Aydınlık geleceğin kapılarını sonuna kadar açacak mıyız? Sağ olun, var olun, Allah sizlerden razı olsun. Bursa tek yürek, tek yumruk. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilat yöneticilerimiz birlik, beraberlik içinde. Hizmet yarışı yapıyorlar. x

Allah birliğimizi daim eylesin. Türkiye için, Bursa için durmak yok yola devam. Bir kez daha kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevlam'dan niyaz ediyor, milletimizin hizmetkarı olarak çıktığımız bu yolda bugün güç tazeliyoruz, heyecan tazeliyoruz ve inşallah önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde AK Parti bugüne kadar milletin gönlünde aldığı yeri bundan sonra da aynı şekilde almaya devam edecek."

banner589

banner584

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner386
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV