banner529

banner528

banner532

banner533

banner534

banner526

banner211

banner521

banner500

banner501

banner503

banner497

banner511

izmir escort

banner493
21 Ocak 2019 Pazartesi

banner530

Planları Ellerinde Patladı

“Ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi ve alçaklara gününü gösterdiniz. Kötü ve karamsar senaryoları yazanların bu planları ellerinde patladı. Ülkemiz yeni hükümet sistemiyle, 2017'de yapılan referandumla tanışmış oldu. 'AK Parti'ye muhalefet ederim' diye yalana, dolana, iftiraya sarılanlara bu ülke geçit vermedi. 'Anayasa değişikliği olursa kaos olur, geri düşeriz, ekonomik kriz yaşarız' diyenler, o karanlık senaryolarıyla baş başa kaldılar. 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilirse, Türkiye yalnızlaşır, dünyadan tecrit olur' diyenler yanıldıklarını gördüler."

banner98
17 Aralık 2017 Pazar 21:05
Bu haber 346 kez okundu
 Planları Ellerinde Patladı

Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen Çankırı 6. Olağan İl Kongresi'nde partililere hitap etti.
Dün Artvin ve Ardahan'daki il kongrelerinin büyük bir coşku ve heyecanla yapıldığını belirten Yıldırım, bugün de Kırıkkale'ye geçeceğini söyledi.
Yıldırım, Çankırı'nın desteğini her zaman hissettiklerini dile getirerek, şehrin 2002'de yüzde 49,9 ile başlayan desteğinin, Kasım 2015'te yüzde 69'a çıktığını, referandumda da "evet" oylarıyla yüzde 81,5'e ulaşıldığını hatırlattı.
Tüm Çankırılılara bu büyük başarıdan dolayı çok teşekkürlerini ileten Yıldırım, "Şimdi 2019'u merak ediyorum. Gençler, 2019'da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız? Çankırı'da liste başı olmaya var mısınız? Hiç şüphem yok." diye konuştu.
Yıldırım, Müslümanların ilk kıblesi Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına ilişkin ABD Başkanı Donald Trump'ın bir karar aldığını hatırlatarak şöyle devam etti:"Bu keyfi bir karar. Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak ilan etti. Biz de bu haksız, bu hukuksuz kararı asla tanımayacağımızı ve bu kararın yok hükmünde olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan, milletin adamı bütün dünyaya ilan etti.Tek taraflı keyfi kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında İslam İşbirliği Teşkilatı, İstanbul'da olağanüstü toplandı ve tarihi kararlar aldı. Bu zirvede, İslam dünyası, Kudüs'e Filistin'e sahip çıktı. Filistinliler sahipsiz değildir. Bütün devletler, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini tanımaya çağırdı. Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak duracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın."
"Karamsar senaryoları yazanların planları ellerinde patladı"
Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanların sonunda pişman olacaklarına işaret eden Yıldırım, "AK Parti olarak, Türkiye'nin umudunu, itibarını, ekmeğini, aşını büyütmek için yola çıkmış bir kutlu hareketin temsilcileriyiz." dedi.
Yıldırım, son 15 yıllık geçmişlerinde ülkenin birliğine, dirliğine, istikrarına yönelik birçok saldırıyla karşı karşıya kaldıklarını vurguladı.İnsanların kardeşliğine, adalet, demokrasi ve özgürlüklerine kasteden nice hain girişimlere maruz kalındığını belirten Yıldırım, millet iradesinin temsilcileri olarak bu ihanet şebekeleriyle mücadele ede ede bugünlere geldiklerini söyledi.Yıldırım, yollarına engel koymaya, kendilerini bu millete hizmet etmekten alıkoymaya çalışanlara asla geçit vermediklerini belirterek, şunları kaydetti:"Millet iradesine sahip çıktık. İhanet odaklarıyla cesaretle, kararlılıkla mücadele ettik. Türkiye'ye tuzak kuranların kurdukları tuzakları başlarına geçirdik. Allah'a inandık, millete güvendik, milletin emanetini hiçbir zaman yere düşürmedik. Tehditlere, 17-25 Aralık operasyonuna ve hatta 15 Temmuz alçak darbe girişimine dahi geçit vermedik. Çankırı o gece meydanlardaydı. O gece gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız göğsünü siper etti. Ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi ve alçaklara gününü gösterdiniz. Kötü ve karamsar senaryoları yazanların bu planları ellerinde patladı.Ülkemiz yeni hükümet sistemiyle, 2017'de yapılan referandumla tanışmış oldu. 'AK Parti'ye muhalefet ederim' diye yalana, dolana, iftiraya sarılanlara bu ülke geçit vermedi. 'Anayasa değişikliği olursa kaos olur, geri düşeriz, ekonomik kriz yaşarız' diyenler, o karanlık senaryolarıyla baş başa kaldılar. 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilirse, Türkiye yalnızlaşır, dünyadan tecrit olur' diyenler yanıldıklarını gördüler."

Yıldırım, terörle mücadelenin kararlılıkla, hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Dünya barışı için gerekli adımları attıklarını ifade eden Başbakan Yıldırım, "Dara, zora düşen bütün insanların umudu haline gelmiş bir Türkiye'den bahsediyoruz" diye konuştu.

"AK Parti'yi, AK kadroları akıllarınca milletten koparmak isteyenlerin olduğunu" dile getiren Yıldırım, milletin buna karşı gereken dersi 15 Temmuz gecesi verdiğini anlattı.

Başbakan Yıldırım, AK Parti'yi hukukun, demokrasinin teminatı olarak nitelendirerek, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye'nin üç kat büyüdüğünü söyledi.

 

Milletin desteğiyle her alanda büyük kalkınma projelerini hayata geçirdiklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ulaşımda, iletişimde, sanayide, sağlıkta, çalışma hayatında her alanda birçok hizmetleri, atılımları gerçekleştirdik. Bu büyük başarılarla milletin 'değişmez' denilen makus talihini değiştirmiş olduk. Türkiye büyüdü, Türkiye kazandı, millet kazandı. AK Parti hükümetleri olarak 15 yılda milli gelirimizi 236 milyar dolardan 863 milyar dolara çıkardık. İhracatta rekordan rekora koştuk. 2017 sonunda, inşallah 157 milyar dolar ihracatla son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşacağız. Yeni bir rekoru ülkemize kazandıracağız."

"Türkiye'yi dünyayla buluşturuyoruz"

Geçen hafta büyüme rakamlarının açıklandığını, daha önce Türkiye'den daha fazla büyüyen Çin ve Hindistan'ın 2017'nin üçüncü çeyreğinde geride bırakıldığını aktaran Yıldırım, " 2017'nin üçüncü çeyreğinde Türkiye bu ülkeleri de açık ara arkada bırakarak yüzde 11,1 büyümeyi sağladı. Türkiye'ye yakışan da budur." dedi.

Yıldırım, son bir yılda ilave 1,5 milyon yeni istihdam sağladıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Çiftçimiz, köylümüz başımızın tacıdır. 2002'de sadece bir milyar 800 milyon olan tarım desteklerimiz 2017'de 13 milyar liraya yükseldi. 2018'de bu, 15 milyar olacak. Çiftçimizi de köylümüzü de unutmadık, hayvancılığı da ihmal etmedik. Her zaman esnafımızın, işçimizin, yaşlımızın, engellilerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Bütün teşkilatlarımızla birlikte Türkiye'nin geleceği, kalkınması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

 

Göreve geldiklerinde yurt genelinde 76 olan üniversite sayısını 186'ya çıkardıklarını vurgulayan Yıldırım, "Lafla peynir gemisi yürümüyor.
ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, kamu-devlet-millet iş birliğiyle şehir hastanelerini yaptıklarını belirterek, bunlardan Yozgat, Mersin, Isparta ve Adana şehir hastanelerinin hizmete girdiğini hatırlattı.

Söz konusu hastaneleri birer şehre benzeten Yıldırım, "Türkiye'ye, milletimize yakışan bu tesisleri kazandıran hareketin, partinin adı AK Parti'dir, sizin partinizdir. 15 yıl önce Türkiye'de 6 ilimiz bölünmüş yolla bağlıyken bugün 76 ilimiz birbirine bölünmüş yollarla bağlandı. Köprüler, tüneller, barajlar, demiryolları, havalimanlarıyla bütün zorlukları aşıyor, insanımızı birbiriyle buluşturuyoruz, Türkiye'yi dünyayla buluşturuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırım, 2002'de 6 bin kilometre bölünmüş yol olduğunu anımsatarak, 15 yılda 20 bin kilometrenin üzerinde bölünmüş yol yapıldığını ve bunun 26 bin kilometreye çıkarıldığını söyledi.

Türkiye'de 80 yılda 6 bin, 15 yılda ise 20 bin kilometre yol yapıldığını belirten Yıldırım, "İşte AK Parti'nin farkı bu." dedi.

Hava yollarını halkın yolu haline getirdiklerini ifade eden Yıldırım, 2002'de uçuşa açılan havaalanı sayısının 26 olduğunu ve bugün bu sayının 55'e çıkarıldığını vurguladı.

Yıldırım, İstanbul'u havacılıkta uluslararası merkeze dönüştürecek dünyanın en büyük havalimanının, gelecek yıl sonunda açılacağını dile getirerek, şunları kaydetti:


"Türkiye'nin güven ve istikrarı, milletin refahı ve huzuru için canı gönülden, durmadan, yorulmadan çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Türkiye, güven içinde, istikrarla kalkınmasını sürdürecek.

Biz kendimizi, milletin efendisi değil, milletin hizmetkarı olarak görüyoruz. Bizim anlayışımızda insan vardır. 'İnsanı yücelt ki devlet yücelsin.' anlayışı vardır. Bu milletin yüzünü güldürmek, hayır duasını almak için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim için en büyük ödül milletimizin hayır duasıdır.

Hep söylüyoruz. Biz, Türkiye'nin umudunu, itibarını, aşını, ekmeğini büyütmek için yola çıkmış bir iktidarız. Bizim siyasetimiz, milletimizi, ülkemizi, bölgenin parlayan yıldızı haline getirmektir. 80 milyon insanımızın, 81 ilimizdeki her vatandaşımızın sorumluluğunu üzerimizde taşıdığımızın farkındayız. Hiçbir insanımıza, hiçbir şehrimize, hiçbir bölgemize ayrımcılık yapmadık. Türkiye'yi hep bir bildik, beraber bildik, birlikte Türkiye gördük."


"Bine yakın konutun da yakında temeli atılacak"


Başbakan Yıldırım, 15 yılda Çankırı'nın da ihmal edilmediğine dikkati çekerek, "Bütün Türkiye'de olduğu gibi Çankırı'ya da hizmetlerimiz hız kesmeden devam etti. 15 yıl içinde güzel Çankırı'mıza 8,5 milyarlık yatırım ve destek sağladık." diye konuştu.


Yaklaşık 4 bin konutun yapılarak hak sahiplerine verildiğini anlatan Yıldırım, şimdi de bine yakın konutun yakında temelinin atılacağını belirtti.


Yıldırım, Çankırı'ya 534 yeni derslik yapıldığını, 11 sağlık tesisinin yapılarak hizmete alındığını ifade ederek, kentte üniversite açtıklarını ve bugün bu üniversitede 15 bin 500 öğrenciye ulaşıldığını söyledi.

2002'de sadece 18 kilometre bölünmüş yol yapıldığını ifade eden Yıldırım, 15 yılda bunun üzerine tam 218 kilometre bölünmüş yol yaptıkları bilgisini verdi.


"Biz, medeniyet dünyasının ülkesiyiz"


Başbakan Yıldırım, Ilgaz Tüneli'nin bir hayal olduğunu ancak hayali gerçeğe dönüştüren hareketin adının AK Parti olduğunu söyledi.


Çankırı ve Kastamonu arasında artık Ilgaz Dağı'nda 2,5 saatin geçmeyeceğini, 1,5 saatte hiç yolda kalmadan Kastamonu'ya ve Kastamonu'dan Çankırı'ya gelinebileceğini ifade eden Yıldırım, yol ve suyun medeniyet olduğunu vurguladı.

Yıldırım, "Biz, medeniyet dünyasının ülkesiyiz. Bu millet, her şeyin en güzeline layıktır." diye konuştu. İşsizliğin en az yaşandığı ilin Çankırı olduğunu vurgulayan Yıldırım, 2007'de kente doğalgazın getirildiğini anımsattı.

Hayvancılık ve tarım destekleri, sulamaya açılan alanlar ile ormancılık faaliyetlerine ilişkin de bilgi veren Yıldırım, "Türkiye'ye, Çankırı'ya hizmeti ibadet bildik ve bu hizmetleri tamamladık. İnşallah, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile önümüzdeki dönemde çok daha fazlasını, çok daha güzel işleri birlikte yapacağız." dedi.


Konuşurken sesi kısılan Yıldırım, "İnat da bir murattır. Sesim benimle mücadele veriyor, ben de onunla mücadele edeceğim. İnşallah sesim çıkmasa da gönlümden gelen sesle sizlere hitap etmeye devam edeceğim." dedi.


"Türkiye'nin geleceği için umudumuzu, heyecanımızı asla kaybetmedik"


Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, hiçbir gücün kendilerini çıktıkları kutlu yoldan döndüremeyeceğini vurgulayarak, "Bütün engelleri, tek tek, bugüne kadar nasıl kaldırdıksa bütün engellere rağmen güzel hizmetleri nasıl milletimizle buluşturduksa bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.


"Biz adalet ve kalkınma isteyen, huzur isteyen, barış isteyen, güven ve istikrar isteyen, demokrasisini geliştiren 80 milyon vatan evladının mutlu ve müreffeh olduğu bir Türkiye sevdalısıyız." ifadelerini kullanan Yıldırım, şöyle devam etti:"Görevi ne olursa olsun, her arkadaşım, gecesini gündüzünü Türkiye'ye, ülkesine ve bu millete seferber etmiştir. Gençlik kollarımız, kadın kollarımız, ana kademe, genel merkez yöneticilerimize kadar hepimiz, her an Türkiye'nin sorumluluğuyla milletin emanetine sahip çıktık. Bu kutlu emaneti şerefle taşıyan her yol arkadaşımla, AK Parti davasına inanan her kardeşimin aynı şuurda olduğundan eminim.

Türkiye'nin geleceği için umudumuzu, heyecanımızı asla kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Her zaman bir olacağız, beraber olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Allah'ın izniyle daha nice güzel günleri hep birlikte göreceğiz. Cenab-ı Allah, bizi bu millete mahcup eylemesin ve Türkiye'nin yolunu her daim açık etsin. Başından beri bu kutlu yolculukta, bu davaya hizmet eden, bugün aramızda olmayan, vefat eden bütün kardeşlerimi de rahmetle, şükranla anıyorum. Mekanları cennet olsun."

Yıldırım, yeni görev alacak partililere de seslenerek, "Başta il başkanımız olmak üzere, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve bütün yol arkadaşlarıma da üstün başarılarının devamını diliyor, hepinizi bu duygu ve düşüncelerle, sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Sağ olun, var olun, Allah'a emanet olun." diye konuştu.

Çankırı 6. Olağan İl Kongresi'ne Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

Başbakan Yıldırım, konuşmasını yaptığı spor salonuna gelmeden önce dışarıda kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.

Salondaki "İkinci istiklal mücadelesinin karargahından Ilgaz fatihine selam olsun", "Dik dur, eğilme, yarenler hep seninle" yazılı afişler dikkati çekti.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner386
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV