banner551

banner543

banner500

banner501

banner532

banner497

banner511

banner533

banner531

banner544

banner493
19 Mayıs 2019 Pazar

"Taş üstüne taş koyan bir iktidarız"

"Biz taş üstüne taş koyan bir iktidarız. Laf üstüne laf koyanlardan asla olmadık. AK Parti döneminde, sizin iktidarınız döneminde Türkiye kendi silahını, tankını, topunu, gemisini, helikopterini yapar hale geldi. Bu günlerde petrol aramaları için Fatih Gemisi de 'Vira Bismillah' diyerek Akdeniz'e açıldı. Bugün Türkiye'de her ailenin bir hekimi var. Çocuklarımız okullarda akıllı tahtalarla, tabletlerle, çağdaş eğitimin ve bilişimin gerektirdiği her türlü teknolojiyi kullanarak eğitim alıyor.

banner98
03 Haziran 2018 Pazar 14:38
Bu haber 272 kez okundu

Başbakan Binali Yıldırım, Düzce Anıt Park Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Düzce'nin verdiği görünümüyle "Seçimlere hazırım." dediğini aktaran Yıldırım, şöyle devam etti:

"Düzce, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 71'den fazla 'evet' dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini onayladı. Cumhurbaşkanını, milletin adamını, Recep Tayyip Erdoğan'ı yüzde 74'le seçilen ilk cumhurbaşkanı yaptı. 24 Haziran'da Düzce plakasını bulacak mı, 81 diyecek mi? Maşallah. Düzce'ye de size de bu yakışır değerli hemşerilerim. Milletin adamını yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı yapacak mıyız? Milletvekili seçimlerinde 3'te 3 deyip Fahri Çakır'ı, Ayşe Keşir'i, Doktor Numan Çabuk'u Meclis'e çabukça gönderecek miyiz? 2023 kadrolarını seçmeye hazır mısınız?"

Yıldırım, Düzce'nin kararını verdiğini aktararak, AK Parti'nin Türkiye partisi olduğunu söyledi.

Seçime sayılı günler kaldığına işaret eden Yıldırım, bu seçimin öncekilerden farklı olduğunu kaydetti.

Yıldırım, aynı günde hem milletvekillerini hem de Türkiye'yi 2023'e götürecek yönetimi seçeceklerini belirterek, "Dolayısıyla bu seçim diğerlerinden çok farklı. Düzce için 81 ilimizin tamamı için milletimiz, geleceğimiz, evlatlarımız için önemli bir kararın arifesindeyiz. Bu seçim, güçlü Türkiye'nin önünü açacak tarihi bir kavşaktır. Bu seçim, Türkiye'nin gelecek hedeflerini savunanlar ile eskiye geriye dönüş isteyenler arasında bir seçim olacak. Düzce daima geleceğe, daima ileriye hazır mısın? Türkiye'yi geriye götürmek, eskiyi döndürmek isteyenlere gereken cevabı verecek misiniz?  Maşallah. Düzce işi bitirmiş." değerlendirmelerinde bulundu.

"Taş üstüne taş koyan bir iktidarız"

Düzce, Yalova ve Kocaeli depremlerini yaşadıklarını anımsatan Yıldırım, o dönemde iktidarda olanların depremin altında kaldıklarını söyledi.

Yıldırım, Van Depremi'ni de gördüklerinin aktararak, "O depremde Türkiye, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bakanlarıyla beraber 4 saat içinde Van'daydık. Vatandaşlarımızın yarasını sarmaya, acısını gidermeye başladık. Düzce depreminde hükümet 2 gün sonra gelebildi. AK Parti işte bu. Van'ı bir yılda inşa ettik. 28 bin konutu tamamen yeniden yaptık. İktidar olduk. Düzce, Sakarya ve Bolu'da depremin yıkımlarını biz tamamladık.

Biz taş üstüne taş koyan bir iktidarız. Laf üstüne laf koyanlardan asla olmadık. AK Parti döneminde, sizin iktidarınız döneminde Türkiye kendi silahını, tankını, topunu, gemisini, helikopterini yapar hale geldi. Bu günlerde petrol aramaları için Fatih Gemisi de 'Vira Bismillah' diyerek Akdeniz'e açıldı. Bugün Türkiye'de her ailenin bir hekimi var. Çocuklarımız okullarda akıllı tahtalarla, tabletlerle, çağdaş eğitimin ve bilişimin gerektirdiği her türlü teknolojiyi kullanarak eğitim alıyor." ifadelerini kullandı.

Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavına giren öğrencilerin akıl teri döktüğünü belirten Yıldırım, çocuklara zihin açıklığı diledi.

Yıldırım, Türkiye'nin şehirlerini bölünmüş yollarla birbirine bağladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük Türkiye'nin doğusunu batısıyla, kuzeyini güneyiyle birleştirdik. Düzceliler, şu ay yıldızlı bayrağı bir görelim. Düzce'den söylüyorum. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bu kadar. Biz Türkiye sevdalısıyız. Bu güzel memleket için yapacak çok iş var. Yaparsa yine AK Parti yapar."

Yıldırım, "Türkiye 16 yıldır AK Parti'yle ne diyor? Kalkınma diyor, büyüme diyor, gelişme diyor. Görüyorum ki, vakit Türkiye vakti diyor. 24 Haziran'da sandıklara gideceğiz. Türkiye'yi şaha kaldıracak mıyız? Birlik, bolluk, bereket için bir kez daha AK Parti demeye var mısınız?" ifadelerini kullandı.

Diğer adayların ağız birliği yapmışçasına "Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz" dediklerini aktaran Yıldırım, "Sizin gücünüz milletin adamına yeter mi? Sizin gücünüz milletin duasıyla, desteğiyle 16 yıldır gönüllere taht kurmuş Recep Tayyip Erdoğan'a yeter mi? Bu millet cumhurbaşkanını, tankıyla, tüfeğiyle, ülkeyi işgal etmeye kalkan alçaklara ve FETÖ'cülere teslim etmedi. Size teslim eder mi? Recep Tayyip Erdoğan 16 yıldır sadece milletten yetkiyi aldı, sadece Rabbinin huzurunda eğildi. Hiçbir alçağın huzurunda eğilmedi." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, diğer adayların "Yerli otomobil, yerli arabayı yapmayacağız. Bu projeyi durduracağız." dediğini ifade ederek, yerli otomobilin sahibinin ve takipçisinin Bakan Faruk Özlü olduğunu, bu projeyi Özlü'ye teslim ettiklerini, hiç kimsenin de durduramayacağını anlattı.

Türkiye beş kıtada 200'e yakın ülkeye otomotiv sanayisinde ihracat yaptığını dile getiren Yıldırım, "Bunların dünyadan haberi yok. Otomotiv sektöründe 60 bin aile iş ve aş imkânına sahip, ekmek yiyor. Ey İnce, bir şey konuşmadan önce inceden inceye düşün, incele, sık doku. Bu millet İnce'yi eler, Erdoğan'ı seçer." dedi.

"24 Haziran'da yeni bir dönem başlayacak"

Diğer adayların hep "Ben bu işe karşıyım" dediklerini belirten Yıldırım, "Her şeye karşı olan, Kanal İstanbul'a karşı olan, otomobil üretmeye karşı olan, yapılan bunca hizmetlere karşı olana bu ülke teslim edilir mi? Bir diğeri çıkıyor. FETÖ aklının projelerini millete anlatıyor. '24 Haziran’da ampul sönecek' diyor. 24 Haziran’dan kimin ampulü sönecek, kimin ışığı yanacak? Millet size gösterecek. Yak ışıkları bir kez daha Türkiye aydınlansın. Hamdolsun milletimiz bütün bunları görüyor, ibretle takip ediyor." ifadelerini kullandı.

24 Haziran'da yeni bir döneme başlanacağını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Meclis yasa çıkaracak, hükümet de ülkeyi yönetecek. Şimdi bazıları kafa karıştırıyor. Diyorlar ki; 'Tayyip Erdoğan'ı seçelim de gerisi mühim değil.' Bu doğru değil. Güçlü cumhurbaşkanı için güçlü meclise ihtiyaç var. Güçlü AK Parti'ye ihtiyaç var. Yeni sistemde iki başlılık ortadan kalkacak. Yönetimde sade sisteme geçeceğiz. Cumhurbaşkanı ve ekibi, bakanları, milletten aldığı oyla ve yetkiyle uyum içinde başarılı hizmetler yapacak. Ekonomik krizler, siyasi çıkmazlar, gerginlikler tamamen ortadan kalkacak. Belini kırdığımız terör kere bir daha nefes alamayacak. İşimiz, terörün ülke topraklarından, komşu ülkelerin topraklarından tamamen yok oluncaya kadar bu operasyonları sürdürmek."

Başbakan Binali Yıldırım, milletin huzuruna, barışına, güvenliğine zarar verenlere göz açtırmayacaklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugünlerde finans operasyonlarıyla Türkiye'ye ayar vermeye çalışıyorlar. Türkiye'yi hedef alanlar, siyaset, mühendisliği yapanlar kaybetmeye mahkûmdur. 24 Haziran çiftçimizin, memurumuzun, emeklimizin, öğrencimizin, sanayicimizin, 81 milyon vatan evladının yüzünün güleceği gündür. 24 Haziran'da Türkiye şahlanacak. 24 Haziran için hazır mısınız?  Pensilvanya ve Kandil'in ışığını söndürecek misiniz? Türkiye'yi yeni ufuklara taşımaya var mısınız? Devletimizin, milletimizin bekası için yeniden AK Parti diyecek miyiz? İstikrar için durmak yok. Diriliş için, yükseliş için durmak yok, yola devam."

Düzce'ye yapılan yatırımlar

Başbakan Binali Yıldırım, Düzce'ye son 16 yılda 10 milyar liralık yatırım yapıldığını kaydederek, şunları söyledi:

"Düzce'ye bin 840 yeni derslik yaptık. Düzce'ye 2006'da üniversite kurduk. Açtığımız yurtlarda yurt kapasitesini 11 binin üzerine çıkardık. Düzce'ye gençlik merkezleri, spor salonları, yüzme havuzları inşa ettik. Şimdi Akçakoca'da da güzel bir spor salonu yapıyoruz. 300 yataklı Düzce Devlet Hastanesi başta olmak üzere 6 tane hastaneyi yaptık, hizmete aldık. Düzce'yi doğalgaz konforuyla buluşturduk. Göreve geldiğimizde Düzce, Bolu'yla, Zonguldak'la, Adapazarı'yla bölünmüş yolla bağlı değildi. Şimdi Düzce'yi Zonguldak'a, Adapazarı'na, Bolu'ya bölünmüş yollarla bağladık. Şehirlerarası otobüs terminalini hizmete aldık. AK Parti iktidara geldiğinde Düzce'de sadece bir organize sanayi bölgesi vardı. Bugün 5 tane var. 5 organize sanayi bölgesinde 7 bin 650 kardeşimiz ekmek yiyor, evine ekmek götürüyor. Bu OSB'ler de sizin evladınız, Faruk Özlü'ye bağlı. Bunları o yapıyor. 3 tane OSB daha yapıyoruz. Böylece Düzce'de OSB'de çalışan sayısı 13 bin 700'ü bulacak. Teknoloji Gelişme Merkezi'ni kurduk. Şu anda 23 tane teknoloji firması çalışıyor. Tarımda, hayvancılıkta Düzce'ye toplam 800 milyon lira destek verdik."

Düzce'nin hasretle beklediği Akçakoca Barajı'nın tamamlandığını, Akçakoca'nın içme suyunun 2050'ye kadar hallolduğunu anlatan Yıldırım, Düzce'de sulamayı, çiftçiliği geliştirecek Çilimli, Yeni Vakıf, Altunçay barajının inşaatı devam ettiğini dile getirdi.

Yıldırım, proje aşamasındaki 4 sulama tesisiyle 133 bin dönüm arazinin suyla buluşacağını belirterek, Melen Havzası su tutmaya başladığında oluşacak göle yelken, sörf turizmini başlatacaklarını, Kardüz Yaylası'na çok büyük bir gençlik merkezi kurulacağını bildirdi.

Düzce'ye yakışır bir stadyum yapılacağını duyuran Yıldırım, mevcut stadın yerini de millet bahçesi yapacaklarını söyledi.

Yıldırım, katılımcılara "24 Haziran'da tercihiniz bir sefer daha hizmet siyasetinden yana olacak mı? Mührü Türkiye'yi şaha kaldıracak projeler için vuracak mısınız? AK Parti'yle yola devam diyor muyuz? AK Parti'yi Düzce'den 3 vekille temsil etmeye hazır mısınız? 'Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye' diyor muyuz?" diye sordu. Katılımcıların "Evet" yanıtı üzerine Yıldırım, "Allah sizden razı olsun." dedi.

Mitinge Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı, AK Parti Milletvekilleri ve milletvekili adayları katıldı. Yıldırım konuşmasının ardından bir süre vatandaşlarla sohbet etti.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner535
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV
  banner559