banner529

banner528

banner532

banner533

banner218

banner526

banner211

banner499

banner500

banner501

banner503

banner497

banner511

izmir escort

banner493
20 Şubat 2019 Çarşamba

banner530

Türk milletinin ülküsü Kızılelma’dır.

Milliyetçi Hareket’in baştan beri savunduğu ilkeler, bugün bir çekim merkezi haline gelmiş, son dönemde herkes bunlara onay vermiş, hatta sahiplenmiştir. Geldiğimiz bu aşamada Türk milletinin ülküsü Kızılelma’dır.

banner98
09 Haziran 2018 Cumartesi 07:31
Bu haber 280 kez okundu
Türk milletinin ülküsü Kızılelma’dır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli   Partisinin  düzenlemiş olduğu Konya Merkezli Bölge İstişare Toplantısında  partililere seslendi. Devlet Bahçeli : “PKK/PYD/YPG projedir. FETÖ projedir. IŞİD projedir. Bunlara destek veren, emellerine hizmet eden, haine hain diyemeyen siyasi uzantılar da proje olup çıkmışlardır. CHP, HDP, İP böyledir.” Diye konuştu.

Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Konya’da heyecanımıza heyecan katıyor, gücümüze güç ekliyoruz.

Konya’ya inanıyoruz.

Karaman’a, Aksaray’a, Burdur’a, Isparta’ya, Afyonkarahisar’a yürekten güveniyoruz.Cumhur İttifakı, Millet Aklı, Türkiye’nin Teminatı, Elbette TBMM’de Güçlü Milliyetçi Hareket Partisi.Konya, Karaman, Aksaray, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar il teşkilatlarımızın, bu illerimizde şu anda demokrasi mücadelesi veren milletvekili adaylarımızın katılımlarıyla düzenlediğimiz Konya Merkezli Bölge İstişare Toplantımızın partimiz, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz adına hayırlı gelişmelere vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.Şükürler olsun ki biriz, beraberiz, her zaman da Türkiye’yiz.Bu duygu ve düşüncelerle hepinize hoş geldiniz diyor, Ramazan-ı Şerife’mizin mübarek olmasını diliyorum.Yaklaşan Kadir Gece’mizi, ardından karşılayacağımız Ramazan Bayramımızı bugünden kutluyor, sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

24 Haziran seçimlerine 16 gün kalmıştır.Ve 24 Haziran yeni bir doğuştur.16 gün sonra Türkiye tarihi bir seçim yapacaktır.Milli irade geleceği hakkında karar verecektir.24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri;Huzur ile hüsran arasında bir tercihe sahne olacaktır.Ya beka deyip beraberliğimizi teyit edeceğiz,Ya da belaya davetiye çıkarıp bozgunumuzu tescil ettireceğiz.

 

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ PERDELEMEK İSTİYORLAR.

Türk milletini zulümle pençelemenin hedefindeler.Soruyorum sizlere, vereceğiniz cevapları yüksek sesle duymayı bekliyorum:24 Haziran gelip çattığında, Türkiye’ye sahip çıkacak mısınız? (Evet)Vatana, millete, bayrağa önşartsız destek verecek misiniz? (Evet)Daha güçlü bir ülke, daha güçlü bir Meclis, daha güçlü bir demokrasi için MHP’ye evet diyecek misiniz? (Evet)Allah nazardan saklasın, bu evetlerin sesi yalancı ve sahtekar anket şirketlerini mahv-ı perişan edecektir.MHP’yi küçültmek, oy oranını düşük göstermek için tedavüle sokulan kara kampanyalar başarılı olamayacaktır.Öyle haller vardır ki, melekler bile imrenir, öyle haller vardır ki, iblis bile iğrenir.Algı ve ayak oyunlarıyla milli iradeyi çarpıtmaya, milletimizi aldatmaya heves ve tevessül eden satılık anketçilerden, sanıyorum iblis bile iğrenecek duruma gelmiştir.

BİR DEDİKLERİ DİĞERİNİ TUTMUYOR.

Sürekli yalan, sürekli talan, sürekli fitne.Milliyetçi Hareket Partisi anketlere sığmaz, rakamlara girmez, yüzde hesaplarıyla anlaşılmaz.Hele hele, Türk düşmanlarının tuzağına hiç düşmez, tezgahına asla kapılmaz.Milliyetçi Hareket Partisi, haysiyet ve huzura ebedi çağrıdır.Milliyetçi Hareket Partisi, milli birlik ve kardeşliğe derin bağlılıktır.Milliyetçi Hareket Partisi vatana, millete ve bayrağa eşsiz sevgi, emsalsiz sadakattir.Çatlamış dudakların, boş midelerin, kırılmış hayallerin, karanlık köylerin, çıplak tepelerin, yoksul toplumun, yarını üstüne kumar oynanan milletin yegâne umudu, yegâne ufku, yegâne gücü Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bir tarafta toprağı seyreden tok insanlar, öte yanda toprağı yoğuran aç insanlar vardır.Gerçekten bu çelişkinin aşılması lazımdır.

ÖYLEYSE ÇARE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’DİR.

Bir yanda emek veren, ter akıtan, helal lokması için çırpınan milyonlar, diğer yanda da milletin sırtından geçinen, fildişi kulelerinde fikren sefalet,  fiziken sefahat içinde yaşayan küçük bir azınlık ve kaymak tabaka karşımızdadır.Bu açmazın da giderilmesi şarttır.Nitekim ümit Milliyetçi Hareket Partisi’dir.49 yıllık siyaset mücadelemizde pek çok zorlukla karşılaştık.Ancak, Türk milleti için yaptığımız ve yapacağımız fedakârlıklarda hiçbir zaman sınır tanımadık, hiç de nokta koymadık.

Eğilmedik, bükülmedik, gecikmedik. Düşmedik, üşenmedik, dinlenmedik.Yılgınlık akıntısına şuurumuzla direndik.Yozlaşma akınına gururumuzla direnç gösterdik.Şiddetli operasyon ve oyunlara karşı devasa bir duruş sergiledik.Seviyesizlere karşı seviyeli durduk.İlkellikleri irademizle durdurduk.İftiralara karşı davanın iffetini koruduk.

OYUNLARI BOZDUK, OYUNCULARI BOZGUNA UĞRATTIK.

Bunu hep birlikte yaptık, hep beraber başardık. Davamız ezelden beri haklıydı.  hep haklı çıkmayı bekledik durduk. Sabrettik, dayandık ve inandık Şimdi hak verenler çoğaldı. Şimdi hakkımızı teslim edenler arttı.

Fakat yerimizde saymayacağız, haklı çıkmakla avunmayacağız. Hep bir fazlasını yapacağız, hep bir adım ötesine geçeceğiz. Milletimizin beklenti ve taleplerini yerine getirmek için çok çalışacağız.

Küçüklük, boyun değil, boyunduruk altına alınmış zihnin tanım ve tasviridir.Küçük heveslerle büyük hedeflere ulaşmak mümkün değildir.Hiçbir Türk milliyetçisi, hiçbir dava ve gönül adamı, günübirlik yaşayamaz, savurgan ve sorumsuz davranamaz.Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye dediği gibi, gerçek inanç ve dava adamları “sabah doğup akşam ölenlerden olamaz”.İnançlı ve asaletli dava insanları, yanlışa yanlış diyen; zalime mert ve metin davranan; haine de asla tamah ve tamam demeyen ahlak kahramanlarıdır.Hamd olsun, bu kahramanlar işte bugün burada, Konya’dadır.

Hepinizle iftihar ediyorum.

Hepinize güveniyorum.

Milletimiz beraberlik hukukuyla çağların kilidini açtı.Kardeşlik şuuruyla çileleri aştı.Yine yapacağız, yine başaracağız.Birlikte rahmet, ayrılıkta azap olduğunu unutmayacağız.Hz.Mevlana diyor ki, gönül sevgiyi bulmuşsa kuru dal bile çiçek açar.Biz sevgiyi, seven yürekleri çoktan bulduk.Biz muhabbeti, muazzam bir coşkuyu çoktan hak ettik.Konya’ya bakınca bunu görüyoruz.

Karaman’a, Aksaray’a, Burdur’a, Isparta’ya, Afyonkarahisar’a baktığımızda bu açık ve gurur verici gerçeği okuyoruz.Beraber yapacağız, 24 Haziran’da zafere ulaşacağız. Elbette birlik ve beraberliğimizi çekemeyenler var.Dayanışmamızdan, Cumhur İttifakı’nın duruşundan korkan ve kıskananlar da fazla. Bozuk olunca maya, ne ar tanır, ne de hayâ. Bizim hayâsızlarla işimiz yoktur. Bizim arsızlarla yolumuz kesişmeyecektir.

Türkiye düşmanlarına sonuna kadar direneceğiz.

Türk ve İslam’a şaşı ve soğuk bakan kim varsa karşılarında yer alacağız.

Terörle mücadeleyi, Türkiye düşmanlarına gösterilen yüksek ve şerefli tepkiyi her şart altında destekleyeceğiz. Bu kapsamda, Konya’dan diyorum ki, Kandil Dağı’na artık Türk bayrağını dikmenin, teröristleri cezalandırmanın zamanı gelmiştir. Duamız kahramanlarımızladır. Durmasınlar, yılmasınlar, gecikmesinler hainlerin tepesine ateş olup yağsınlar.

Milliyetçi Hareket Partisi millet ve devletiyle bir ve bütündür.Biliniz ki hayra, Hakka, halka ve hakikate hizmet eden Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin henüz yazılmamış destanına destek verecek kalp atışı, gönül ve dava ateşidir.Şu hususu özellikle belirtmek isterim ki, Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin gerçeklerini okumuş, milletimizin arayış ve özlemlerini beka üzerinden tekrardan yorumlamıştır.Hatırlarsanız, Türk siyasetinin akışını etkileyen, Türkiye’nin dinamiklerini değiştiren çok vahim ve vahşi bir darbe ve işgal teşebbüsü 15 Temmuz’da gerçekleşmişti. FETÖ, Şark Meselesi’nin bu çağdaki adı, kanlı emperyalizmin 21’nci yüzyıl projesi olarak Türk milletine ihanet etmiş, küresel efendileri namına istilayı denemişti. Karşımızdaki terörizm dehşeti farklı boyutlarla devam ederken, Türk vatanını bölme ve ele geçirme emeli sönmüş, geçmiş değildir. Nitekim terörizm, şehit kanıyla suladığımız toprakları ve mücavir bölgeleri sömürmenin, parçalamanın, sınırları değiştirmenin bugünkü kanlı ve ölümcül vasıtası olmuştur. Geçmişte sözde uygarlık götürüp yer altı ve yer üstü kaynaklarını ülkelerine getiren zalimler, şimdi de yenidünya düzeni maskesi altında, ülkeleri hizaya getirme, direnişlerini kırma, köklerinden koparma taktikleriyle aynı oyunu oynamaktadır. Bugün emperyalizmin gözü, sınırlarımızdan Afrika’nın Okyanus kıyısına, Doğu Türkistan havzasına, buradan Pasifik’e kadar uzanan engin coğrafyalara odaklanmıştır. Bunun için dünya coğrafyasında, Avrupa-Asya’nın kesiştiği alanda, kilit ve stratejik öneme sahip Türkiye’nin çözülmesi, parçalanması, dağıtılması ve bunlar olmuyorsa denetim ve kontrolü amaçlanmaktadır.

PKK/PYD/YPG projedir. FETÖ projedir. IŞİD projedir.

Bunlara destek veren, emellerine hizmet eden, haine hain diyemeyen siyasi uzantılar da proje olup çıkmışlardır.

CHP, HDP, İP böyledir.

Türk milletinin bekası müdafaa edilecekse, ki mecburidir, o halde bunun gerek ve şartları da muhakkak yerine getirilmelidir. Bu kapsamda, hükümet etme sisteminin revizesi, geniş ve katılımcı bir mutabakata dayanması gerekiyordu. Edirne düşerken, tartışmalara boğulan Meşrutiyet Meclis’i gibi olamazdık. “Edirne’yi Enver alacağına Bulgar alsın” diyen soysuz anlayışın bugünkü izdüşümündeki işbirlikçilere itibar edemez, iddialarına inanamazdık.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden kısa bir süre sonra, 7 Ağustos 2016 günü Yenikapı’da bir ruh doğdu, Türkiye için yeni bir kapı açıldı. Biz bu ruha ortak olduk, bu kapıdan içeri girdik. Başka türlüsünü yapmamız da kendimizi, ülkülerimizi, var oluş gayemizi inkar olurdu. Adalet ve Kalkınma Partisi’yle oturup konuştuk. Yeni bir hükümet sistemi üstünde uzlaşmaya vardık. Çünkü bekamız anormal tehditler altındaydı. Bir olmalıydık, beraber hareket etmeliydik. Saldırılar artacak, tehlikeler yoğunlaşacaktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeşerip billurlaşması bu kavrayış ve beka endişesi çemberinde gerçekleşmiştir. Türk milleti 16 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evet demiştir. Konya, Karaman, Aksaray, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar evet iradesinde buluşmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi, yeni hükümet etme sisteminin içinde başından sonuna kadar vardır ve paydaşıdır. Bilinmelidir ki Milliyetçi Hareket Partisi, nereden kaynaklanırsa kaynaklansın küçük siyasi hesapların kendi ayaklarına pranga vurmasına müsaade etmeyecektir. Hiçbir Türk milliyetçisi, hiçbir Türkiye sevdalısı buna göz yummayacaktır. Bilakis, her gün biraz daha kenetlenip, büyüyerek lider ülke yolundaki yürüyüşümüz devam edecektir.

Bunun da gereği neyse yaptık, yapmaya da hazır olduğumuzu söyledik.İşte bu şartlar altında, milli bekamızın olağanüstü risk ve tehdit altında olduğu bir dönemde, Türkiye Cumhuriyeti’nin üçüncü evresine geçmiş bulunuyoruz.Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla kökleşmesi, yerleşmesi, tam olarak oturması maksadıyla Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz.

Biliniz ki, siyasi akıl bunu gerektiriyordu. Ülkemizin gerçekleri buna işaret ediyordu. Zira ülkemiz için hep beraber olmalıydık. Milli bekamızın korunması için böylesi bir uzlaşma vasatında buluşmak mecburiyetti. Yaptığımız da budur. Milletvekili Genel Seçimi’nden başarıyla çıkıp çok güçlü bir şekilde TBMM’de yerimizi alacağımızı, geleceğin Türkiye’sinde mutlaka söz sahibi olacağımızı kararlılıkla duyuruyorum.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MİLLETİN GÖNLÜNDEDİR.

Milliyetçi Hareket Partisi dilde, işte, fikirde, yürekte, sohbette, kahvede, cami avlusunda, mazlum vicdanlarda, bağda, bahçede, bostanda, köy meydanında, şehirlerde, kısaca artık her yerdedir.Bunu daha da pekiştirecek, daha da ilerletecek, mesajlarımızı ulaştıracak, özlemlerimizi, hedeflerimizi, vatan ve millet için fedakârlıklarımızı anlatacak sizlersiniz. Bu, sizler için tarihin ve davamızın omuzlarınıza yüklediği büyük bir sorumluluktur. Sorumluluktan kaçış yoktur. Zaman bizi haklı çıkarmıştır. Zemin tüm Türkiye, çıkacağımız zirve ise Türk ve İslam’ın bulunduğu her coğrafyadır.

Milliyetçi Hareket’in baştan beri savunduğu ilkeler, bugün bir çekim merkezi haline gelmiş, son dönemde herkes bunlara onay vermiş, hatta sahiplenmiştir. Geldiğimiz bu aşamada Türk milletinin ülküsü Kızılelma’dır.

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV