banner551

banner499

banner500

banner501

banner503

banner504

banner555

banner534

banner549

banner544

banner545
20 Mayıs 2019 Pazartesi

Yeni bir Türk destanına hep birlikte imza atacağız.

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ İzmir Merkezli Bölge İstişare Toplantısında partililere seslendi. MHP’nin tüm kurmaylarının Bölge milletvekili adaylarının katılım sağladığı buluşmada Bahçeli; Aklını milletten alan Cumhur İttifakı’yla Cumhuriyet’in kurucu felsefesini, kuruluş fikrini, kurtuluş iradesini kendimize kılavuz yaparak geleceğe yürüyoruz. Başarmaktan başka seçenek tanımıyoruz.”

banner98
11 Haziran 2018 Pazartesi 10:40
Bu haber 261 kez okundu
Yeni bir Türk destanına hep birlikte imza atacağız.

 İzmir Merkezli Bölge İstişare Toplantısında  partililere  seslenen MHP  Genel Başkanı  Devlet BAHÇELİ  Şöyle konuştu:

İzmir’de bu muhteşem toplantı vesilesiyle sizlerle buluşmaktan mutluyum, gururluyum.Aklını milletten alan Cumhur İttifakı’yla Cumhuriyet’in kurucu felsefesini, kuruluş fikrini, kurtuluş iradesini kendimize kılavuz yaparak geleceğe yürüyoruz. Başarmaktan başka seçenek tanımıyoruz. Tıpkı, ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin gibi, Tıpkı, Konak Meydanındaki hükümet konağına al bayrağımızı çeken Yüzbaşı Şerafettin gibi,Tıpkı, Milli Mücadele’yi zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal ve ülkü arkadaşları gibi, heyecan doluyuz, iman doluyuz, cesaretle meydan okuyoruz.

Bu nedenle Cumhur İttifakı diyoruz.

Bu nedenle Millet Aklı’yla hareket ediyoruz.

Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Teminatı, Elbette TBMM’de Güçlü Milliyetçi Hareket Partisi.

İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Aydın, Muğla il teşkilatlarımızın, bu illerimizde demokrasi mücadelesi veren milletvekili adaylarımızın katılımlarıyla düzenlediğimiz İzmir Merkezli Bölge İstişare Toplantımızın partimiz, milletimiz, ülkemiz, demokrasimiz ve geleceğimiz açısından umut ve huzur dolu sonuçlara kapı aralamasını temenni ediyorum.

Bu gece idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı Kadir Gece’mizin mübarek olmasını Allah’tan diliyorum.İnanıyorum ki, Kadir Gece’mizin kadri ve kavliyle yokuşları düz edeceğiz, engelleri geçeceğiz, tuzakları yıkacağız, oyunları bozacağız. Yeni bir Türk destanına hep birlikte imza atacağız.

Ayrıca gelecek hafta karşılayacağımız Ramazan Bayramı’mızın kutlu olmasını niyaz ediyor, hepinize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum.

Eğer nereye gittiğimizi bilmiyorsak sonunda bir yere varamayız.

Hangi limana yelken açtığımızın farkında değilsek hiçbir rüzgârın faydasını göremeyiz. Ne yaptığımızın bilincinde değilsek her çaba boşuna, her gayret beyhudedir. Bilmenizi isterim ki, hayat ve siyaset, haysiyet ve hedefi olan, yüksek ülküleri ruh ve aklında taşıyan mücadeleci dava insanları için anlamlı ve bereketlidir. Hem duygularımızla, hem aklımızla, hem de stratejik bakışımızla geleceğin şifrelerini çözmeli, geleceğin rotasını ve çerçevesini çizmeliyiz.Akıl susarsa düşünce duracaktır. Bunu kabullenemeyiz.Düşünce durursa hareket sönecektir. Buna tahammül edemeyiz. Hareket sönerse çürüme başlayacaktır. Buna izin veremeyiz.

Aklımızın imkânlarını kullanarak, vicdanımızın seslenişini duyarak, ecdadımızın miras ve emanetlerini kalben okuyarak zorlukları yeneceğiz, zoru kolaya çevireceğiz.

Aklımızın kaynağı millettir. Bunu unutmayacağız.

Ahlakımızın kaynağı inançlarımız ve yaşanmış Türk-İslam asırlarıdır. Buna her zaman güveneceğiz. Adaletimizin kaynağı maşeri vicdanın ta kendisidir. Bu yörüngeden hiç ayrılmayacağız.Cumhur İttifakı, gücünü millet aklından alan, ufkunu istikbalin aydınlığıyla aralayan tarihi bir uzlaşma, milli bir anlaşmadır. Türkiye çok cepheli saldırı ve tahriklerle boğuşurken, tesis ve temin edilmiş Cumhur İttifakı milli istiklalin güvencesi, milli iradenin ümit çeşmesi, kucaklaşma zeminidir. Buna sahip çıkılmalıdır. Cumhurun ittifak onuru ihtimam ve itinayla korunmalıdır.Tarih boyunca birlik ve beraberliğimiz ne zaman bozulduysa yıkım kaçınılmaz hale gelmiştir.

Diyor ya Yunus Emre, “bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.”Ekmeğimizi bölüşeceğiz, hem doyacağız, hem de doyuracağız. Muhabbet ve hürmetimizi bölüşeceğiz, dik duracağız, diri olacağız.

Ancak vatanımızı asla böldürmeyeceğiz.Milletimizi bölücülere kurban ettirmeyeceğiz.Küresel vahşiliğe, emperyalizmin şiddet ve senaryolarına teslim olmayacağız.Milli Mücadele, pusuya yatmış hain ve işbirlikçileri cumhurun ittifak ruhunu pusula yaparak hezimete uğrattı.Milli mukavemet cumhurun ittifak duruşuyla canlandı, cesaret kazandı.

İttifak, iradenin mahsulüdür.

İrade ise Türk milletidir, Türkiye’nin tarihi haklarıdır.Haklarımızı yedirmeyeceğiz, Hakk’ı tutup kaldıracağız.Milli hatıralarımızı, millet haysiyetimizi hiç kimseye çiğnetmeyeceğiz.Egemenliğimizi, esenliğimizi, enerjimizi, devlet-i ebed müddet hedefimizi korkusuzca muhafaza edeceğiz.Bu itibarla beka diyoruz.Bu nedenle Cumhur İttifakı’nın 24 Haziran’da başarısı için mücadele ediyoruz. Başaramazsak batışımız mukadderdir. Bekamızı koruyamazsak bitişimiz kaçınılmazdır. Çünkü zalimler yine ellerini ovuşturmaktadır. Sevr lobisi faal, ihanet kulisi yoğundur.

Türkiye kuşatma altındadır.

Türk milletinden intikam almak, geçmişteki mağlubiyetlerin acısını çıkarmak için kuyruğa giren iç ve dış düşmanlar zaaf ve zayıf bir anımızı kollamaya çoktan başlamışlardır. Bu maksatla terör örgütleri kışkırtılmaktadır. Güney sınırlarımız boyunca kanlı ve karanlık hesaplar yapılmaktadır.PKK/PYD/YPG küresel emperyalizmin kiralık cinayet tetikçileri olarak kullanılmaktadır.FETÖ ise 15 Temmuz 2016’da darbe ve işgale teşebbüs etmiştir.PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur.Bu hain terör örgütleri bir madalyonun ön ve arka yüzleri gibidir.Türk ve İslam düşmanları etnik hassasiyet ve dini inançları istismar ederek istila ve ihanet çeteleri kurmuşlardır.Peşinden de Anadolu’ya sürmüşler, Türk milletinin üstüne salmışlardır.Bir olmazsak, dayanışma içinde mücadele etmezsek zulmün elebaşları, cinayet çeteleri durmayacak, vazgeçmeyecektir.İşte son günlerde FETÖ’nün bir kez daha darbeye teşebbüs edeceği konuşulmaktadır.PKK zaten kan dökmeye, can almaya devam etmektedir.İzmir’den açık açık söylüyorum, iğrenç niyet sahiplerini uyarıyorum:Eğer Türkiye yeni bir işgal girişimine maruz kalırsa, böylesi bir felaket bir kez daha yaşanırsa, bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalamayacaktır.

Varlığımıza göz koyanların gözünü oyarız.

Bağımsızlığımıza leke sürmeye kalkışanları değil İzmir’de denize dökmek, alayını cehennemin dibine kadar kovalar yediklerini içtiklerini burunlarından fitil fitil getiririz.Biz çağlara damga vurmuş büyük Türk milletiyiz.Biz emek emek, feraset ve fedakarlıkla kurulmuş Türkiye’yiz.Biz muzaffer bir milletin, muhteşem bir tarihin varisleri ve nesilleriyiz.Taviz yoktur. Korku yoktur. Alttan alma yoktur.Kahramanlık ise bize hastır ve pek çoktur.Türk milletinin ruhu tarihin hiçbir döneminde zapt olunmamıştır.Bağımsızlık tercihi, kendi kaderini tayin kudreti hiçbir dönemde kırılamamıştır. Bu itibarla Türk milletinin manda ve himaye altına alınması, işgal ve istilaya uğraması, terör örgütleriyle sindirilmesi asla mümkün değildir, olmayacaktır.

Çünkü;  “√       Türklük mahkûm olmaz, zillete boyun eğmez.√       İşgale, esirliğe, menfur niyetlere rıza göstermez.√       Mütecaviz emellere, tehditlere onay vermez.”

Yeri geldiğinde, her birimiz Mustafa Kemal olur “Ya İstiklal Ya Ölüm” seslenişinin çevresinde halka halka dizilerek yurdumuzu ve mukadderatımızı son nefere, son damla kana kadar savunuruz.Ecdadımızın meydanlarda ibraz ettiği zaferler, şehadetle yazdığı tarih sayfaları çeliğin, barutun ve her türlü ölüm vasıtasının iman ve vatan sevgisi karşısında çaresiz kalacağına tam olarak belge ve delilidir.Türk milletinin akan kanları, semada yankılanan Allah Allah nidaları ve topraklarımızın her karışında bulunan aziz şehitlerimizin ruhları varlığımızın güvencesi, Cumhuriyetimizin ebedi muhafızlarıdır.30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’dan yükselen muzafferiyet 9 Eylül’de İzmir’de son vuruşunu yapmıştı; Allah’a şükürler olsun ki, kiri, pası ve düşman postalını denizin dibine süpürmüştü.Türk milleti ateşin karşısına inancıyla dikilmiş, kesinlikle geri adım atmamıştı.29 Ekim’de ilanı yapılan milli hâkimiyet; boyunduruk altında tutmak için hazırlanmış esaret zincirlerini eritmiş, varlığımıza geçirilmeye çalışılan prangaları parçalamıştı.Türk vatanının her yöresi gaza ve şehadet diyarı olduğunu yüksek bir erdem eşliğinde tescil etmiş, geleceğine gölge düşürülemeyeceğini haykırarak duyurmuştu.

Bugün, cesaretimizi temin ve idame eden bu muazzam mirastır.

İstikbalin emanetçileri olarak sorumluluklarımızın ve vazifelerimizin elbette şuurundayız.

Ancak bunun farkında olmayan, sözde millet ittifakına da müsamaha göstermeyiz, göstermeyeceğiz.Değerli kardeşlerim, hepinize soruyorum.

Milletimize sahip çıkmaya hazır mısınız? (Evet)

Geleceğinize sahip çıkmaya hazır mısınız? (Evet)

Vatana, millete, bayrağa sahip çıkmaya hazır mısınız? (Evet)

O halde bunun yolu, tam iki hafta sonra, tertemiz vicdanlarınızla sandıkta Üç Hilale vuracağınız Evet mühründen geçmektedir.

Cumhurbaşkanı adayımız bellidir, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bunun yanısıra, TBMM’de çok güçlü bir MHP grubunun tesis ve tecellisi ise yürütmenin denge ve denetimi için hayati önem ve değere sahiptir.

Her kardeşim, her vatandaşım 24 Haziran’da mutlaka sandığa gitmeli, demokratik görevini yapmalı, oyunu kullanmalı, iradesini göstermelidir. Eğer tarihi demokrasi görevi ihmal edilirse fırsatçılara gün doğacak, sandık neticeleri şaibe ve soru işaretleriyle tartışmaya açılacaktır.

Bu doğru değildir. Bu meşru da değildir. Sandığa gideceğiz, Türkiye’nin geleceğine oy vereceğiz. Sandığa gideceğiz, Cumhur İttifakı’na destek vereceğiz. Sandığa gideceğiz, çözülmemizi bekleyen, düşmemizi gözleyen, birbirimize girmemizi projelendiren husumet yuvalarına, haysiyet yoksunlarına tarihi bir ders vereceğiz. Meclis’in güçlü olması için MHP’yi yükselteceğiz. Türk milletinin rahat bir nefes alması için MHP’yi hak ettiği mevki ve zirvelere taşıyacağız.

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner535
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  BENİ HAYATA BAĞLAYAN TEK ŞEY AHİRET İNANCIMDIR?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • İzmir Time - 10 Temmuz 2014 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV
  banner559