SİYASET Haberleri Tümü

Gösterdiği Dayanışma İçin Japonya’ya Teşekkür

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde, Japonya Uzay Teknolojileri Bakanı Tsuruho'yu kabul etti.
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Tsuruho, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve Japon Hükümetinin 15 Temmuz'daki menfur darbe girişimi karşısında Türkiye'ye dayanışma mesajını iletmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiğini bildirdi.
Tsuruho, ayrıca, seçim bölgesi olan Wakayama'ya bağlı Kuşimoto halkının da iyi dilek ve temennilerini de beraberinde getirdiğini belirtti.
Başbakan Yıldırım da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Japonya'nın gösterdiği dayanışma için teşekkürlerini dile getirerek, FETÖ'nün, yapılanması bulunan her ülke için bir tehdit arz ettiğini, bu çerçevede, Japonya ile iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.
Ertuğrul Fırkateyni faciasının yaşandığı Kuşimoto'nun, hem Türkiye tarihinde acı bir sayfa hem de Japon halkıyla dostluğun bir nişanesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu tarihi olayın her daim gelişmekte olan Türk-Japon ilişkilerine güçlü bir temel kazandırdığını, bu sağlam dostluk bağları üstünde üst düzey siyasi diyaloğu sürdürerek, Türk-Japon ilişkilerini geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz