İzmir valiliğinden basın duyurusu İzmir valiliğinden basın duyurusu

İzmir Valiliği 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Düzenleyecek

İzmir Valiliği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, kentin çeşitli noktalarında fotoğraf sergisi düzenleyecek.

Anadolu Ajansı arşivinden seçilen fotoğraflardan oluşacak sergide, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, ülkemizin farklı illerinde 15 Temmuz 2016’daki Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kalkışmasının yaşandığı saatlerde ve ertesi gün objektiflere takılan önemli anlar, darbe girişiminin 8. yılında İzmirlilere bir kez daha anımsatılacak.

Kentteki 3 AVM ile Konak Meydanı’nda sergilenecek özel kareleri içeren fotoğraf sergisi, 12 Temmuz Cuma günü Gaziemir’deki Optimum AVM’de açılacak.

13 Temmuz Cumartesi günü Hilltown Karşıyaka AVM’de, 14 Temmuz Pazar günü İstinyePark İzmir AVM’de, 15 Temmuz Pazartesi günü ise Konak Atatürk Meydanı’nda sergilenecek fotoğraflarda, millî iradeyi korumak üzere tanklara siper olan vatandaşların kararlılığı, İstanbul Havalimanı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde sergilenen direniş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik FETÖ saldırılarının sonuçları, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara inen binlerce vatandaşın dik duruşu ve hain darbe kalkışmasına ait pek çok unutulmaz an İzmirlilerle buluşturulacak.

Editör: Necdet ERGÜL