DAGAB Ahmet ANIK için anma günü düzenledi…

DAGAB birliği Yönetimi, geçtiğimiz hafta vefat eden DAGAB Bitlis birlik başkanı Ahmet Anık için anma günü düzenledi. Anma günü Elazığ Birlik Başkanı ve Bornova Konyalı Ahmet Usta Tesislerinin sahibi Zeki bulutun ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bir çok STK başkanının katıldığı anma programı Ahmet anık için okunan Kur-an-ı Kerim tilaveti başladı. Hayır yemeği ve ikramların ardından Elazığ birlik başkanı ve Konyalı Ahmet ustanın sahibi Zeki Bulut, Rahmetli Anık için düzenlenen programa yakından uzaktan katılım sağlayan Tüm STK başkan ve sevenleri ile birlikte basının güzide temsilcilerine teşekkür ederek, Ahmet Anık’ın tam bir halk adamı ve fakir fukara babası olduğunu, kendisinden ziyade tüm dost, akraba, arkadaş ve ahali için çalıştığını belirterek, “Ahmet anık herkes için sevilen, sayılan bir kanaat önderidir. Böyle bir şahsiyeti kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz” dedi.

Anma gününde konuşan DAGAB birliği genel başkanı B. Doğan Bayram ise; Aramızdan ayrılan İzmir’in kanaat önderi DAGAB birliğinin yönetiminde olan Ahmet Anık’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz diyerek,  “Büyük bir değeri kaybettik, Hemşerilerimizin bütün derdine ortak olan bir şahsiyetti, Birlik yönetimi olarak Buca belediye başkanı ile görüşerek kendisinin ismini bir parka verilmesi için çalışmalarımızı başlatacağız. “ dedi.

Kur-an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program Kur-an-ı Kerim tilaveti ve dua ile biterken tüm sevenleri ve STK’ların başkan ve vekilleri Ahmet Anık-ın ailesine taziyelerine sunmasının ardından dağıldılar.