Sana bir numarada ben vereyim istersen, Bu dünyadaki tüm numaraları, dubaraları yerle yeksan edecek bir numara var. O da birdir. Bir tektir, ebedidir, ezelidir. Önünde herhangi bir rakam sayı yoktur. Arkasında da ona tabii olmuş sermayesiz, aciz biz sıfır kullardan başkası yoktur. Ey insan sen numaralardan sadece sıfırsın. Biri Bir bil, ona tabi ol. Tüm dünyadaki numaralara okkalı bir numara çek.

YENİ DÜNYA DÜZENİNDE IBAN ve İMAN
Gel vatandaş gel, şu üç günlük dünyada bir avuç toprağın, bir dikili ağacın yoksa, kalbinde bir vicdan kırıntısı kalmamışsa, İMAN yerine, sana az rakamlı bol sıfırlı yakışıklı bir IBAN verelim. Vicdanını alalım senden, içi plastikten bozma bankacılık oyunu oynayacağın oyuncaklarla dolu bir Cüzdan verelim. İmanın; kalan son vicdanın ile cüzdanın arasına sıkışsın. Hatta canın çıkacağına vicdanın çıksın. İman kalbinden uçup gitsin. Yoksa IBANın sana küser. Tüm bankalar senin fikrine bakmadan FİNDEX puanını düşürür, elim Allah ekonomik kariyerin başlamadan sona erer.

Whatsapp Image 2024 07 07 At 10.17.47
Şu kısacık dünya hayatında sana ne numaralar verelim, sana daha gün yüzüne çıkmamış ne numaralar öğretelim. Beynini aklını sürekli meşgul edecek, onların cin gibi çalışmalarını sağlayacak, ezberinde bol basamaklı numaraların olsun. Olsun ki yaşlanınca bunama geçirmeyesin. Varsın günün sonunda, hayat bitince tüm numaraların, numara olduğunu öğren, Sana aslında hiçbir faydasının olmadığını, sana numaralardan numara çekildiğini fark et. Tüm bildiğin numara ve numaralar bu dünyada kalsın. Bunun şu an senin için bir sıfır kadar değeri olmasın. Ne önemi var iman olmasın vicdan olmasın, yaşarken IBANın olsun, İMANın olmasa da olur.
Sıfır demişken, numaralardaki sıfırlara dikkat et. Sıfır eğer sana verilen numarayı oluşturan rakamın solunda ise, hele de kendisi ile sağına aldığı rakam arasına mesafe koymuş, ego sahibi kibirli, büyüklük taslamış araya bir virgül koymuş sonrasına yedi sülalesi sıfırları yerleştirmişse, bu sıfır çok tehlikelidir. Bütün rakamların enerjisini tüketir, onları negatif yapar. Senin hiçbir işine yaramadığı gibi, sana verilmiş bütün numaraların değersizleştirilmesini sağlar. Sıfırın ben mütevazisini severim. Öyle egoya kapılıp numaralardaki rakamların önüne geçmeyecek, rakamlardan sonra kendine yer edinecek. Hatta bu, sana verilen IBAN numarasındaki bankadaki parayı temsil ediyorsa; rakamdan sonraki ilk gelen sıfır; eş dost, konu komşu, aile etrafındaki tüm sıfırları toplamalı. Sıfırın burada bol olanı makbüldür. Tek sıfırla bahar olmaz demiş kapitalist atalarımız.
Hey vatandaş say bakalım, sana ait kaç numara biliyorsun, kültür seviyen kaç numaraya numara çekecek seviyede. Bana doğduğunda hastaneden daha çıkmamışken, doğum raporundaki numaradan bahsetme. Senin kulağına henüz ezanla birlikte imanlı olsun diye ebedi kullanacağın adından önce, nüfus müdürünün verdiği bol rakamlı vatandaşlık numarandan da bahsetme. Ya da ilk sağlık ocağına anne kucağında gittiğinde sana verilen sıra numarası, ilaç numarası, ilk kelimeleri öğrendiğinde, ilk adımları attığında, elbise beden numarası, ayakkabı numarası, bunlar hayatın olağan akışına uydurulmuş numaralar. Asıl numaralar, ileride para için kendini paralayacağın IBAN numarasıdır. Bu amaçla verilmiş sanal ve gerçek tüm numaralardır. Senin ilk banka hesabını açarken ettiğin kapitalist hokkabaz yeminin önemlidir. Bu IBAN yemini öyle sağlam olmalı ki, kalubeladaki İMAN yeminini unutturmalıdır. Kelebek ömürlü dünya hayatın içerisinde İMAN dan önce, bu numaraları koruma altına alacaksın. Bir yığın karmaşık algoritmalı şifrelerden oluşan numaralar hayatında yer alacak, zamanın hiçbir saniyesinde bu şifreleri unutmayacaksın. Günde beş vakit değil tüm vakitlerde IBAN ve şifrelerine bağlı kalacaksın. Allah muhafaza İMAN şifrenden önce IBAN şifren çözülürse, dizlerinin bağı çözülür, hayatın boyunca çok üzülürsün. İMAN şifren olmasın varsın….
Kim demiş, gerçek İMAN sahibi biri dünyaya tek başına meydan okur diye? Dünyaya kalbindeki İMAN ile tokat üstüne tokat atar diye? Yeni dünya düzeninde böyle on numara beş yıldız numaralar olmaz. Sen bunları kafana takma, Bu dünyanın gerçek IBAN sahipleri seni ne numaralar ile donatırlar. Seni sana bırakmazlar, Senin göremediğin zincirler, halatlar, iplerle numara çekerler. O çok sevdiğin uğruna İmanını verdiğin IBAN numarana yapışırlar sana balık tutmayı öğretiyoruz diye seni oltaya takarlar, tüm sülalene birer IBAN verip, AVM lerde maymun gibi oynatırlar. Senin aklının ucundan bile İMAN ve vicdan geçmez. Son model at gözlüklerinin önünden geçen IBAN daki
numaralar kalbine, vicdanına ne numaralar çeker. Senin sırtına binerlerde, hipodromdaki İngiliz yarış atları gibi, hepsinin bu dünyada kalacağı, hiçbirinin ahirette sana fayda vermeyeceği, birer yük olacağı atlar, katlar, yatlar, kendine ait marabaların, son model lüks arabaların olacağı hayali ile çatlayıncaya kadar koştururlar. Farkına varmadan bir hayatı başkasının hayallerini gerçekleştirecek, sana ait olmayan numaradan numaralarla bitirirsin. Elin avcun, kalbin, ruhun vicdanın ve içinde sevapların olmayan cüzdanın boş bir şekilde kelebek ömürlü dünyadan gidersin.
Sana bir numarada ben vereyim istersen, Bu dünyadaki tüm numaraları, dubaraları yerle yeksan edecek bir numara var. O da birdir. Bir tektir, ebedidir, ezelidir. Önünde herhangi bir rakam sayı yoktur. Arkasında da ona tabii olmuş sermayesiz, aciz biz sıfır kullardan başkası yoktur. Ey insan sen numaralardan sadece sıfırsın. Biri Bir bil, ona tabi ol. Tüm dünyadaki numaralara okkalı bir numara çek.