Unutma bende sana söz veriyorum, sana söz baharlar gelecek şarkısından sonra, sana, bol bol Emel Sayından Rüyalar gerçek olsa şarkısını dinleteceğim.

 DOLANDIRILDIK EY HALKIM

Bay bay Kemal, büyük bir şovla kameraların karşısına çıktı, rahmetli Cüneyt abimizin repliğiyle ben Kemal, geliyorum dedi.  Biz de bekledik durduk gelmesini. Onun yüzünden hiç sevmediğim Halt tv, Tele kızmı, tele bir mi ne zıkkımsa bir sürü zımbırtıları izlemek zorunda kaldım. Beynim, kafam şişti. Yok, yüzde altmışla geliyorum, yok yüzde yetmişle geliyorum. Yeminle söylüyorum, anketler yaptırdım, koluma kırmızı beyaz çaputlar bağladım, Hatta Kandile selam söyledim, İlk fırsatta Kandilde sizi ziyaret edeceğim, gibi bir sürü zırvalarla beynimi ütüledin. Şimdi kalkmış ben Kemal gelemiyorum diyorsun. Ne oldu dede….  Sizin Tv algılarınızla, sosyal medyadaki sirk oyuncuları görevini yapmamışlar. Deprem bölgelerinde turuncu çiçekler açmış. Adamlar deprem acılarını Reisle beraber birlikte kalplerine gömmüşler. Reisin yanında dimdik durmuşlar. Senin yalancı baharına pirim vermemişler.

Gerçekten Senin sözünü tutmayacağını sana destek veren altılımı, on altılımı ortaklarında bildiği için, bir kısmı uyanıklık yapıp ücreti peşin tahsil etti senden. Sana olmayan oylarını on, onbeşer milletvekilliği karşılığında sattılar. Hani sen hesap uzmanıydın ya, bunu hesap edemedin mi?  Şimdi adamlar senin yuvarlak masana geldiler, yediler içtiler, sana en büyük başkan bizim başkan deyip önünde dansöz gibi kıvırdılar. Senin boy boy resmini kendi parti binalarına astılar. Ama seni mitinglerde adam yerine koyup doğru düzgün konuşturmadılar bile.  Yan gelip yattılar, milletvekilliğini peşin peşin kaptılar.  Bu HDP/PKK lıra harbiden üzüldüm ya… Adamlar Senin vaatlerin üzerinden ne hayaller kurmuştu. Neyse onların hayallerini Muhteşem Süleyman gerçekleştirecek artık. Duyduğuma göre dağdaki arkadaşlarınıza bir sürü sarı sarı bayramlık almış. Kurban bayramından önce arkadaşlarınıza teslim edecekmiş. Bizim Sözümüz söz dedik mi yaparız. Bay bay Kemal, Varsın olsun sende Cumhurbaşkanı adaylığını kaptın ya, önemli değil.

Tamam da, bu HDP/PKK lılar sana oy verdi vermesine de, ne senin dediğin gibi özerklik alabildiler, Ne Apoyu, ne Seloyu, özgür bırakabildiler. Dağlardaki tepelerindeki İHAları ,  SİHAları da engelleyemeyecekler. Ne olacak şimdi? Yalnız Bay bay Kemal sen bunlara borçlusun biliyorsun dimi.  Bunlara borçlu olmak öyle Temiz üçyüz milyar dolar getireceğim sözüne benzemez. Valla borcunu ödemezsen, sana CHP genel başkanlığını bile dar ederler. Merale üç beş oy verdiler burnundan getirdiler. Sana neler yapmazlar, Demedi deme… Bu işten en karlı çıkan, AK partinin kapının önüne koyduğu yavrucuk partiler ve Milli görüşün mekânını işgal eden, İngiliz işgalcisi parti. Bunlarda da ne surat, ne mide varmış, anlamadım gitti. Bunların Sözde muhafazakârlığı, milli görüşcülüğü, demokratlıkları ne kadar çürümüş. Şimdi bir CHP millet vekili bunlara dese ki, siz Müslümanım diyorsunuz, hak yemeyiz, harama el uzatmayız diyorsunuz ama, sizin hiçbir oyunuz yokmuş. Bizi kandırdınız, dolandırdınız, HDP lilerin İYİ partililere söylediği gibi sizin milletvekilleriniz bizim oylarımızla o sıralarda oturuyor, dese, ne olur. Bence bir şey olmaz, sizin mideniz geniş. Havaya bakarsınız.

Ah bay bay Kemal sen kimlere söz vermedin ki? Verdiğin vaatler inan ki bizim mahalle bakkalının veresiye defterini çoktan geçti. Kim bilir bir gün, senin algılarınla zehirlediğin, etrafına topladığın LGBT ci gençler kitap haline dönüştürürler, ilerde cilt cilt yalan rüzgârları ansiklopedilerini yayınlarlar. Hele Merali tam da zayıf yerinden yakalayışın yok mu? Onu Parlamenter sistemi getireceğine, Başbakan yapacağına inandırman çok harikaydı. Kadıncağız bir seçim boyu ben Başbakan olacağım dedi, senin için miting miting koşturdu durdu. Mitinglerde ne şovmenlikler yaptı bir bilsen. Komedyen Cem Yılmazı bile solladı. Yazık değil mi kadına, bay bay Kemal. Bir kadının saf duygularıyla oynadın. Kadın ne hayaller kurmuştu. Başbakan olacaktı, bakanları olacaktı, onu da aldattın. Senin işin zor be, Bay bay Kemal. Bari Küçük yavrucaklara milletvekili dağıtırken kadına da on, onbeş millet vekili ver de teselli et. Bu sefer kiralık falan verme, bak kadına gerçekten ayıp olur.

Sizin baharlar anlaşılan gelmeyecek bay bay Kemal, Zaten bu saatten sonra Biden amcada seni adam yerine koymaz. Biz millet olarak seni yine düşündük. Seni bu tatlı hayal dünyandan hemen uyandırmayalım dedik.  Hemen uyanırsa Allah korusun aklına bir iş gelir dedik. Senin, iki hafta daha o hayal dünyanda ortaklarında beraber olmanı istedik. Rüyalarında huzur içinde ol. Sakın yuvarlak masalara, Meralin afra tafralarına, Serok Ahmet’in Masayı deviririm palavralarına, Temelin bilgeliğine, Kandilin senin rüyanın orta yerine çökmesine aldırma. Mışıl mışıl iyi bir uyku çek. Rüyanda çiçekler açsın baharlar gelsin.  Biz seni uyandırınca avazın çıktığınca bağır, beni dolandırdınız, beni aldattınız, Hani tuvalet terliğine oy verecektiniz. Tıpış tıpış o sandığa gidip bize oy verecektiniz diye, olur mu?

Unutma bende sana söz veriyorum, sana söz baharlar gelecek şarkısından sonra, sana, bol bol Emel Sayından Rüyalar gerçek olsa şarkısını dinleteceğim.